Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Forum Dydaktyki Cyfrowej Digitykon - zaproszenie

Redakcja portalu, 09 Październik 19 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Forum Dydaktyki Cyfrowej Digitykon - zaproszenie

W dniach 28-29 października w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy Toruniu odbędzie się Forum Dydaktyki Cyfrowej Digitykon. Organizatorem spotkania jest Fundacja na rzecz Wielkich Historii.


Ogólnopolskie Forum Dydaktyki Cyfrowej to miejsce debaty, gdzie edukacja, sztuka i kultura stykają się z technologią. Jesteśmy przekonani, że narzędzia cyfrowe mogą wspomagać proces edukacji i rozwijać wśród młodzieży kluczowe kompetencje przyszłości.
 

Digitykon


Naszemu tegorocznemu spotkaniu w Toruniu towarzyszy kluczowe pytanie: od czego zależy przyszłość i na co powinniśmy postawić w edukacji? 

Wierzymy, że w świecie, w którym 65% dzieci w wieku szkolnym będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie powstały (za: World Economic Forum), szczególnie należy zadbać o rozwój u przyszłych pokoleń wyobraźni, krytycznego myślenia, pracy zespołowej i umiejętności prowadzenia dyskusji. Bowiem już w 2030 roku kompetencje poznawcze, społeczne i emocjonalne będą odgrywać równie ważną rolę na rynku pracy jak zaawansowane umiejętności programistyczne (za: McKinsey Global Institute).

Specyfiką naszego spotkania będzie dodatkowo refleksja nie tylko nad digitalizacją edukacji, ale w szczególności debata nad użyciem cyfrowych narzędzi w naukach humanistycznych. Do spotkania zapraszamy wszystkich nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy posługują lub chcą się posługiwać sprawniej narzędziami cyfrowymi w rozwoju i edukacji swoich podopiecznych. Przed nami dwa dni dyskusji, warsztatów i prezentacji dobrych praktyk.

Więcej dowiesz się na stronie www.digitykon.pl

Naszą ambicją jest zbudowanie środowiska osób, którym zależy na przyszłości polskiej edukacji, oraz ogólnopolskiej trwałej sieci podmiotów różnych specjalizacji korzystających w codziennej pracy z nieszablonowych, nowoczesnych rozwiązań i narzędzi cyfrowych, zwłaszcza w nauczaniu przedmiotów humanistycznych i rozwijaniu umiejętności artystycznych.

Zapisy są prowadzone na www.digitykon.pl do dn. 20 października.

Wydarzenie jest bezpłatne. Organizator gwarantuje nocleg, wyżywienie podczas Forum oraz bezpłatne zwiedzanie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. 

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna oraz ze środków Fundacji PZU.

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej