Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Pozytywna przestrzeń edukacyjna. Prawo, psychologia, procesy - 3 zjazd Akademii Rozwoju Szkoły

Redakcja portalu, 08 Maj 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Pozytywna przestrzeń edukacyjna. Prawo, psychologia, procesy - 3 zjazd Akademii Rozwoju Szkoły

Pewien dyrektor, powiedział: „Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu - wszystko to była dobra zabawa”. Czy znacie dyrektora lub nauczyciela, który mógłby tak powiedzieć o swojej pracy? Jeśli tak, gratulacje. Częściej w kontekście nauczania można usłyszeć: gdybym tylko miała więcej czasu, gdybyśmy tylko mieli więcej pieniędzy, gdyby system był inny.


Wówczas warto sobie przypomnieć o zasobach, które ma każdy z nas, całkiem za darmo, zawsze ze sobą, zawsze dostępne, zawsze w oczekiwaniu na użycie. My oczywiście nie zawsze jesteśmy świadomi jakimi narzędziami dysponujemy i w jaki efektywny sposób mogą one wpłynąć na naszą rzeczywistość. Agnieszka Szwejkowska - coach, trener biznesu i psychoterapeuta, nazywa je psychologicznym DNA. Jak sobie o nim przypomnieć i zastosować w codziennej pracy pokaże podczas warsztatu Psychologia pozytywna, a efektywność nauczania już 19 maja w czasie 3 zjazdu Akademii Rozwoju Szkoły.

Większość dyrektorów i nauczycieli chce znaleźć sposób na poprawę wyników nauczania wkładając w to bardzo dużo osobistej energii i zaangażowania. Podczas warsztatu mają oni szansę dowiedzieć się, jak wykorzystać te zasoby wpływające na efektywność nauczania, które nie wymagają ani dodatkowych środków finansowych, ani rewolucyjnych zmian w funkcjonowaniu szkoły. Są to czynniki, dzięki którym efektywność uczenia wzrasta, a tytułowi dyrektorzy, którzy nie przepracowali  ani jednego dnia w swoim życiu pojawiają się wśród nas coraz częściej.

Podczas 3 zjazdu usłyszymy również o tym, jak kreować przestrzeń szkolną i przedszkolną by sprzyjała ona procesowi edukacyjnemu oraz o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa w kontekście administrowania budynkami. Uczestnicy poznają zadania i obowiązki dyrektorów szkół i przedszkoli w świetle przepisów w zakresie zarządzania, utrzymaniami i użytkowania obiektów, zapewnienia bezpieczeństwa i higienicznych warunków nauki i wychowania (BHP) oraz ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i od odpowiedzialności cywilnej szkoły za jej działalność.

Nie zabraknie również elementów prawa. Tym razem zajmiemy się prawnymi aspektami współpracy z rodzicami i kontaktu z uczniami ze szczególnym uwzględnieniem wybranych zagadnień prawa rodzinnego. Omówione zostaną także prawne kwestie związane z relacją uczeń-nauczyciel - w tym: jakich środków wobec ucznia może zgodnie z prawem używać dyrektor i nauczyciel, jak można reagować zgodnie z prawem na negatywne zachowania uczniów.


Więcej o 3 zjeździe Akademii Rozwoju Szkoły: 
http://konferencja.dyrektorszkoly.pl/azds/


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej