Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Spreed - solidne webinary i warsztaty online

Marta Eichstaedt, 11 Sierpień 10 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Spreed - solidne webinary i warsztaty online

Kilka dni temu miałam chwilkę, aby zajrzeć wreszcie na stronę niemieckiej firmy Struktur AG, która oferuje rozwiązanie do webinarów o nazwie Spreed. To co mnie zainteresowało w Spreed’ie, to możliwość nagrywania głosu trenera wraz z obrazem prezentowanych slajdów. To powoduje, że każde przeprowadzone szkolenie w sieci może stać się wizytówką trenera i znakomicie przyczynić się do budowania jego wizerunku w mediach społecznościowych. 

Dzwoniąc na infolinię dowiedziałam się, że jest to najtańsze z płatnych oprogramowań w Europie. Inspiracja, aby poszukać info o Spreed’ie przyszła z dwóch stron -Spreed udostępniany jest uczestnikom portalu społecznościowego Xing (obecny także w Polsce, ale zdecydowanie mniej popularny niż GoldenLine) a drugi kierunek to Martin Schulz, którego niemieckie webinary często odwiedzam.

Tak więc mimo, że tanie, to wypróbowane. A więc kilka detali….

Spreed to rozwiązanie, które można stosować do webinarów oraz warsztatów online. Trener prowadzący warsztat online, a więc wymagający dużej interakcji uczestników, ma do dyspozycji nie tylko interaktywną tablicę, możliwość pokazywania plików video, przeprowadzenia testów i ankiet, udostępniania ekranu, ale i … specjalne narzędzie do tworzenia map myśli wraz z uczestnikami. Muszę powiedzieć, że ta ostatnia funkcjonalność mnie pozytywnie zaskoczyła i zdecydowanie wyróżnia Spreed od konkurencji.

Plusem jest także możliwość załączania plików dla uczestników. Umożliwia to wygodne przekazanie im materiałów w czasie webinaru czy też warsztatu online bez konieczności przesyłania dodatkowych maili. Spreed ma także przystępny moduł do zapraszania uczestników - listę uczestników można w razie potrzeby zaimportować z pliku csv oraz wyeksportować także do tego formatu.

Niemiłym zaskoczeniem jest jedynie fakt, iż spotkanie w sieci za pomocą Spreed może trwać tylko 1,5 h (przynajmniej przy wersji testowej). Gdy testując Spreed ustawiłam czas trwania webinaru na 1 godzinę, to program po tym czasie… po prostu się wyłączył.

Firma oferuje trzy rozwiązania cenowe: Channel, Channel Pro i Webinar. Cechą charakterysytyczną Spreed jest możliwość wdzwaniania się do webinarium przez telefon. Jest to jak zauważyłam na niemieckim rynku, ceniona cecha, więc i Spreed się ceni i dlatego pakiet Channel Pro, który daje uczestnikom tę możliwość kosztuje w wersji dla 20 uczestników na rok 1 184 euro (z VAT).

Zaraz, zaraz przecież napisałam, że Spreed jest najtańszy w Europie. Tak, tu znajdziecie zestawienie europejskich programów do webinarów i warsztatów onlineprzygotowane przez pismo informatyczne IX na początku 2010 r. Spreed jest rzeczywiście w czołówce. Niska cena dotyczy bowiem rozwiązania Channel i oznacza, że za roczny abonament na webinary do maksymalnie 50 osób zapłacimy 236,80 euro (z VAT) a za wersję do 20 osób 117,81 euro (z VAT). Channel jest tańszy ale nie ma w porównnaiu do Channel Pro możliwości nagrywania i wdzwaniania się przez telefon stacjonarny. Ciekawostką jest jednak to, że możliwość nagrywania można dokupić za 200 euro / rok.

Oznacza to, że za ok. 320 euro / rok można mieć dostęp do bardzo dobrego rozwiązania dla 20 osób, przy 50 uczestnikach zapłacimy ponad 400 euro / rok. Jeśli wykupi się pakiet 20 osobowy i w ciągu roku zajdzie konieczność upgradu, to można to oczywiście zrobić.

Ostatnie rozwiązanie – Webinar – to nic innego jak pełna wersja oprogramowania lecz … udostępniana na jeden webinar lub warsztat online dla maksymalnie 10 uczestników – koszt 23,68 euro z VAT lub na 25 – koszt 82,11 euro z VAT.

Wersja testowa dla 3 osób

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 19 Lipiec 2021

Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 10 Maj 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej