Imię i nazwisko:
Adres email:

Blogi

Ocena

0

Jarosław Pytlak, 30 Październik 16, komentarze (1)

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

Początek jesieni upływa pod znakiem mobilizacji przeciwników chaosu w edukacji, czyli reform zapowiadanych przez panią minister Zalewską. Obok wcześniejszych petycji, wezwań i apeli rozpowszechnianych w internecie oraz publicystyki wskazującej rozmaite (delikatnie mówiąc) mankamenty „dobrej zmiany”, pojawiły się manifestacje uliczne. Każdy, kto zdaje sobie sprawę, jak trudno jest skłonić nauczycieli do aktywnego protestu, doceni, pozornie tylko skromną, szacunkową liczbę 20-25 tysięcy uczestników pikiet przed urzędami wojewódzkimi, które odbyły się 10 października pod egidą Związku Nauczycielstwa Polskiego.
 

Ocena

0

Jarosław Pytlak, 22 Październik 16, komentarze (2)

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

Tak jak się trochę obawiałem, mój poprzedni wpis na blogu, wskazujący na niebezpieczeństwo związane z zapowiadaną przez panią minister Zalewską obowiązkową rejestracją osób wchodzących do szkoły, nie wzbudził specjalnego zainteresowania. Garść lajków, kilka udostępnień i jeden, jedyny komentarz, życzliwy, ale otwarcie sceptyczny wobec mojego wywodu. Bardzo jednak symptomatyczny, więc pozwolę sobie go tutaj zacytować.
 

Ocena

0

Aleksandra Podsiadły, 06 Sierpień 13, komentarze (0)

Sześciolatek w szkole - jak odróżnić lęk przed pójściem do szkoły od zwykłego lenistwa i niechęci wykonywania obowiązków?

Choć bój o decyzyjność rodziców w sprawie posyłania sześciolatków do szkoły został przegrany na rzecz obowiązku podyktowanego przez rząd, to walka o godne warunki i dostosowanie obecnych do potrzeb najmłodszych uczniów ciągle trwa i trwać będzie przez najbliższych kilka lat. Jedną z największych obaw będącą koronnym argumentem rodziców jest nieumiejętność znalezienia się w nowych warunkach przez dziecko, problemy z adaptacją i lękami wynikającymi z nowej, trudnej sytuacji. Wraz z tym pojawiają się nowe problemy: jak pomóc, żeby nie zaszkodzić? Jak przygotować malucha do pójścia do szkoły? Jak odróżnić jego prawdziwy lęk od zwyczajnego lenistwa i niechęci?

Ocena

0

Witold Kołodziejczyk, 11 Maj 14, komentarze (0)

Jeden dzień ucznia w szkole przyszłości

"Wielu uczniom wiodłoby się w szkole lepiej, gdyby system edukacyjny zmienił się tak, by uwzględnić to, jak młode pokolenie uczy się, myśli i przetwarza informacje.”


[Don Tapscott]

Ocena

0

Karolina Krzysik, 23 Maj 12, komentarze (0)

Twoje dziecko nie ma miejsca w przedszkolu? Samorząd musi mu je znaleźć.

Dobiegła końca rekrutacja dzieci do przedszkoli, jednak nie wszyscy rodzice zapisali swoje dzieci do przedszkola. Niektórzy przegapili okres rekrutacji, innym nie udało się wywalczyć miejsca w przedszkolu dla swojej pociechy. Rodzice zgłaszający się do przedszkoli często słyszą, że nie ma szans na dopisanie ich dziecka do listy dzieci przyjętych do określonej placówki. Co w takiej sytuacji mają zrobić rodzice?

Ocena

0

Aleksander Lubina, 25 Luty 14, komentarze (0)

Na noże: Warchoły

Tym przyczynkiem chcę dodać odwagi nauczycielom spotykającym się na co dzień z warchołami bezkarnie szarogęszącymi się w szkołach. Ośmieliła mnie rozmowa księdza Jacka Stryczka Wiosny w programie drugim Polskiego Radia dnia 21 lutego 2014, gdzie mówił on dobitnie o naciskach wywieranych na szkoły przez roszczeniowych, nuworyszowskich rodziców rozumiejących demokrację jako możliwość gadania głupot, oczerniania nauczycieli i wywierania złego wpływu na dzieci własne oraz cudze.

Ocena

0

Karolina Krzysik, 13 Grudzień 12, komentarze (0)

„Zdrowy przedszkolak”, czyli kilka słów o promowaniu zdrowego sposobu żywienia dzieci

Na fali zainteresowania zdrowym stylem życia powstaje coraz więcej inicjatyw promujących zdrowe odżywianie dzieci i młodzieży. Liczne źródła donoszą o wzrastającym problemie nadwagi i otyłości wśród polskiej młodzieży, toteż kampanie społeczne oraz programy różnych partii politycznych starają się wprowadzać zmiany w nawykach żywieniowych tej grupy, np. poprzez projekt zakazu sprzedawania słodyczy na terenach placówek edukacyjnych. W trend tych zmian wpisuje się również kolejna kampania społeczna „Zdrowy przedszkolak”. 

Ocena

0

Roman Lorens, 23 Styczeń 14, komentarze (0)

Rząd rozpoczyna pracę nad projektem „Darmowy podręcznik dla pierwszaka”. Szczegóły tego rozwiązania tylko tu!

10 stycznia na konferencji prasowej premier zapowiedział darmowy podręcznik dla uczniów pierwszych klas już od tego roku szkolnego, więc Rada Ministrów ochoczo wzięła się do pracy. Na posiedzeniu 21 stycznia przyjęła projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, na podstawie którego minister edukacji narodowej będzie mógł zamówić podręcznik. Ta nowela to pierwszy krok, który umożliwi realizację obietnicy premiera o darmowych podręcznikach dla pierwszoklasistów.

Strona 1 z 31

1 2 3 4 5 6 7 ... Następna >>
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej