Imię i nazwisko:
Adres email:

Blogi

Ocena

0

Aleksander Janik, 14 Grudzień 15, komentarze (2)

Tezy o systemie edukacji

Rzetelne kształcenie i ocenianie uczniów zawsze jest oddziaływaniem wychowawczym. Natomiast nierzetelne - a tym samym i nieuczciwe ocenianie - wywołuje w nich agresję i jest demoralizujące.
 

Ocena

0

Marcin Karpiński, 27 Styczeń 15, komentarze (1)

Ostrożnie z egzaminami

Egzaminy to zbyt poważna i skomplikowana sprawa, by o ich kształcie decydowały demagogiczne hasła w rodzaju: "dzieciom dzieje się krzywda", "walczmy z testomanią" czy "dawniej nie było egzaminów i było lepiej".
 

Ocena

0

Stanisław Czachorowski, 15 Grudzień 15, komentarze (1)

Głos w sprawie gimnazjów

Przenoszę z komentarza (wpis Gimnazja – czy warto je likwidować?), głos w dyskusji o gimnazjach. Autor "Realista". Poprawiłem jedynie niektóre literówki i formatowanie tekstu (w komentarzach nie ma możliwości formatowania), dodałem wyróżnienia przez pogrubienie tekstu. Pani minister edukacji zapowiedziała szeroką, społeczną debatę o edukacji, więc już teraz się włączam, upowszechniając komentarze publikowane na moim blogu. By były bardziej widoczne.
 

Ocena

0

Jerzy Lackowski, 10 Luty 16, komentarze (1)

​Oszczędności przez likwidację istotnych zadań edukacyjnych

W miniony czwartek na internetowej stronie "Dziennika Gazety Prawnej" ukazał się wywiad z minister edukacji Anną Zalewską, w którym m.in. opowiedziała ona, jak zamierza racjonalizować oświatowe wydatki. O ile należy się z nią zgodzić, że pilnie należy uporządkować finansowanie szkół dla dorosłych, to kolejne elementy jej programu oszczędnościowego są, delikatnie to nazywając, mocno kontrowersyjne.
 

Ocena

0

Jarosław Pytlak, 15 Lipiec 16, komentarze (1)

Poglądy zbyt rzadko (w szkole) kwestionowane

Na początku wakacji miałem przyjemność wziąć udział w dorocznej konferencji pedagogicznej pod nazwą „Inspiracje”. Było to ciekawe wydarzenie, które zgromadziło w auli Biblioteki Narodowej w Warszawie z górą trzy setki pasjonatów, gotowych poświęcić sprawom edukacji pierwsze dni letniego wypoczynku. Tematem mojego wystąpienia były stereotypy rządzące polską szkołą, skutecznie utrudniające jej rozwój i unowocześnienie. Żywa reakcja publiczności i otrzymane w kuluarach podziękowania, za „wskazanie spraw, które wszyscy widzą, ale mało kto je sobie uświadamia”, utwierdziły mnie w przekonaniu, że dotykam problemu, o którym warto głośno mówić. Postanowiłem więc główne tezy swojego wystąpienia zaprezentować na blogu, z myślą o tych, którzy na konferencji nie byli, a chcieliby przyjrzeć się niewidzialnym więzom, krępującym umysły nauczycieli, rodziców i urzędników oświatowych. Zastrzegam jednak, że temat jest szerszy niż zostanie to przedstawione poniżej, to znaczy, że owych stereotypów jest znacznie więcej. O niektórych, tutaj pominiętych, pisałem już wcześniej, w drugim numerze kwartalnika „Wokół szkoły” („Szkoła w okowach stereotypów”), inne znajdą się dopiero w pełnej panoramie zagadnienia, którą mam nadzieję stworzyć w przyszłości.
 

Ocena

0

Roman Lorens, 22 Styczeń 13, komentarze (0)

Uczeń w świecie e-podręczników

W ramach projektu „e-podręcznik – przyszłość szkoły zaczyna się dziś…” ewaluacji poddano nie tylko nauczycieli i dyrektorów, ale również uczniów.

I jest to niezwykle istotne, bowiem po raz pierwszy możemy poznać zdanie końcowego użytkownika e-podręcznika. Zdanie jest tym bardziej cenne, że do tej pory uczniowie byli całkowicie pomijani we wszelkiego rodzaju badaniach ankietowych.

Ocena

0

Roman Lorens, 05 Marzec 13, komentarze (0)

„Doskonalenie Kadry KNO”

Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej prowadzi  szkolenia „Doskonalenie Kadry KNO” w ramach projektu Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie.
O projekcie oraz o możliwościach kształcenia na odległość w szkołach zawodowych rozmawiam z Wojciechem Myka, koordynatorem  merytorycznym projektu „Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie”

Ocena

0

Aleksander Lubina, 05 Czerwiec 13, komentarze (0)

Dlaczego doradzam moim uczniom i uczennicom udział w egzaminie DSD1

DSD1 to Deutsches Sprachdiplom 1 – Niemiecki Dyplom Językowy 1 – wieńczący egzamin dla gimnazjalistów, organizowany przez Federalny Urząd Administracyjny Republiki Federalnej Niemiec we współpracy z rządami wszystkich landów RFN (Stała Konferencja Ministrów Oświaty). W konsekwencji DSD1 uznawany jest zarówno przez całą federację jak i wszystkie rządy landów RFN (RFN to państwo federacyjne z autonomiczną polityką oświatową w landach.).

Strona 1 z 9

1 2 3 4 5 6 7 Następna >>
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej