Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Nakręć się na eksperymenty! - wystartował konkurs dla szkół podstawowych z pulą nagród 80 tys. złotych!

Redakcja portalu, 28 Styczeń 19 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Nakręć się na eksperymenty! - wystartował konkurs dla szkół podstawowych z pulą nagród 80 tys. złotych!

Atrakcyjne nagrody w konkursie „Nakręć się na eksperymenty! – szkolny konkurs LaboLAB” nie są jedynym powodem, dla którego szkoły podstawowe powinny zainteresować się tą akcją. Organizatorzy konkursu chcą przez swoje działanie promować także model praktycznego nauczania i lekcji pełnych doświadczeń, eksperymentów i projektów badawczych.
 

LaboLab


Nie od dziś wiadomo, że nauczanie poprzez eksperymenty stymuluje rozwój i poprawia wyniki uczniów. Aby w pełni zrozumieć zjawiska przyrodnicze, niezwykle ważne jest zaangażowanie uczniów w praktyczne poznawanie otaczającego ich świata poprzez zajęcia badawcze. Szkoły w Polsce coraz rzadziej mają dostęp do pracowni przyrodniczych czy nawet najważniejszych elementów ich wyposażenia. Z tej właśnie potrzeby zrodziły się zestawy wyposażenia szkolnych pracowni LaboLAB, wokół których został zorganizowany ten konkurs.

Akcja konkursowa została podzielona na dwa etapy. W pierwszym szkoły podstawowe mają szansę wygrać jeden zestaw LaboLAB – czyli gotowe rozwiązania i wyposażenie do praktycznego nauczania biologii, chemii, geografii i fizyki w szkołach podstawowych – którego wartość to nawet 5990 zł. W tym celu wystarczy zgłosić swoją szkołę poprzez formularz znajdujący się na stronie www.labolab.pl/konkurs. Jedynym warunkiem udziału jest wskazanie interesującego daną szkołę zestawu LaboLAB i uzasadnienie tego wyboru w formie dowolnej – pisanej, rysowanej czy nawet w postaci krótkiego filmiku. Zgłoszenia w pierwszym etapie przyjmowane są do końca lutego 2019 r.
 

LaboLab - etapy


W pierwszym etapie wybranych zostanie dziewięć szkół, które otrzymają zestawy LaboLAB, a tym samym przejdą do drugiego etapu konkursu i otrzymają szansę wygrania jeszcze większej liczby nagród. Przewidziane są też nagrody dodatkowe w postaci zestawów Multimedialnych Pracowni Przedmiotowych dla sześciu wyróżnionych zgłoszeń.

Drugi etap konkursu nawiązuje już bezpośrednio do praktycznego modelu nauczania związanego z doświadczeniami i projektami badawczymi. Zwycięskich dziewięć szkół będzie przygotowywać krótkie materiały wideo przedstawiające pracę z otrzymanym zestawem. Mogą być to fragmenty lekcji lub pokazy z wykorzystaniem scenariuszy i elementów danego zestawu, wrażenia i opinie uczniów i nauczycieli. Tutaj najbardziej liczy się kreatywność i zaangażowanie, a nie możliwości technicznie. Szkoły stworzą w sumie siedem prac, jedną co dwa tygodnie. W tym czasie będą umieszczać swoje prace na serwisie YouTube, a zwycięzcy zostaną wybrani poprzez zliczenie pod koniec konkursu polubień pod każdym filmikiem danej szkoły.
 

LaboLab - nagrody


Szkoła, której kanał na YouTubie otrzymał najwięcej łapek w górę pod tymi filmikami otrzyma 5000 zł, następna w kolejności szkoła laptop, a trzecia tablet. Dodatkowo wszystkie szkoły, które spełnią warunki drugiego etapu konkursu, czyli nagrają i opublikują filmiki związane z zestawami LaboLAB, otrzymają zestawy Multimedialnych Pracowni Przyrodniczych.

Serdecznie zachęcamy do udziału w „Nakręć się na eksperymenty – szkolny konkurs LaboLAB”, który jest nie tylko niepowtarzalną okazją do wygrania ciekawych i wartościowych nagród, ale też świetną zabawą dla całej szkoły oraz promocją praktycznego modelu nauczania.
 

LaboLab - termin


Więcej informacji o konkursie i nagrodach na stronie: www.labolab.pl/konkurs

Rejestracja w konkursie trwa do końca lutego 2019 roku.

Film przybliżający założenia konkursu:





 

Materiały promocyjne:
„Nakręć się na eksperymenty! – szkolny konkurs LaboLAB” - plakat [.pdf]
„Nakręć się na eksperymenty! – szkolny konkurs LaboLAB” - ulotka [.pdf]
„Nakręć się na eksperymenty! – szkolny konkurs LaboLAB” - baner graficzny [.png]
 

 

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej