Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Konferencja "Po co nam ta ekonomia? Czyli jak skutecznie jej uczyć?" - zaproszenie

Redakcja portalu, 29 Marzec 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Konferencja "Po co nam ta ekonomia? Czyli jak skutecznie jej uczyć?" - zaproszenie

W imieniu organizatorów - Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Banku Zachodniego WBK - zapraszmy na kolejne spotkanie ze znakomitymi ekonomistami oraz specjalistami w dziedzinie innowacyjnego nauczania ekonomii w szkołach. Tegoroczna edycja konferencji, której hasło przewodnie brzmi - „Po co nam ta ekonomia? Czyli jak skutecznie jej uczyć”, odbędzie się w piątek 22 kwietnia 2016 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie przy al. Niepodległości 162 w Auli VII.


Konferencja jest częścią VII edycji projektu edukacyjnego „Komiksy Ekonomiczne”. Celem konkursu jest propagowanie edukacji ekonomicznej oraz zwiększanie świadomości obywatelskiej wśród uczniów gimnazjów i liceów. Na podstawie nadesłanych prac, FOR wydaje specjalny album zawierający wybrane komiksy ekonomiczne wraz ze scenariuszami lekcji dla nauczycieli, które można zamawiać poprzez formularz na stronie: www.for.org.pl.

 

FORTegoroczna konferencja składać się będzie z czterech paneli tematycznych. Rozpocznie ją panel dyskusyjny „Podejścia do edukacji ekonomicznej w Polsce”. Debata będzie miała na celu zmierzenie się z pytaniem "Po co nam ta Ekonomia?" i jak skutecznie jej nauczać. Każdy z ekspertów przedstawi swoje spostrzeżenia związane z nauczaniem ekonomii oraz zaprezentuje swoje rekomendacje. Moderatorem będzie dziennikarz Marcin Piasecki, zaś w loży ekspertów zasiądą: Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR, Krystyna Brząkalik, metodyk, prof. Ewelina Nojszewska - autorka podręczników ekonomicznych i wykładowczyni w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W ramach konferencji przewidziano również dwie serie warsztatowe. Pierwszą, zatytułowaną „O komiksach i innowacjach w edukacji ekonomicznej”, poprowadzą: Barbara Czepik, doradca metodyczny m.st. Warszawy w zakresie wiedzy o społeczeństwie z Warszawskiego Centrum Innowacji Ekonomiczno-Społecznych i Szkoleń oraz Jakub Przeździecki, koordynator projektów FOR. Podczas tego panelu zaprezentowane zostaną nowoczesne metody nauczania ekonomii i podstaw przedsiębiorczości ze szczególnym uwzględnieniem wiodącego projektu edukacyjnego Forum Obywatelskiego Rozwoju – „Komiksów Ekonomicznych”.

Panel „Gry ekonomiczne – od teorii do praktyki” przedstawi kolejną, cieszącą się coraz większą popularnością alternatywę w nauce ekonomii – gry uczące zasad rządzących ekonomią. Zostaną one zaprezentowane przez: Katarzynę Teter i Teresę Notz z Banku Zachodniego WBK. W dalszej części dr Magdalena Cicharska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ujawni tajemnice rozpowszechnionej na całym świecie gry planszowej o zarządzaniu kapitałem – Cash Flow.

Po każdym z paneli przewidziana jest dyskusja.

Zwieńczeniem konferencji będzie wykład prof. Leszka Balcerowicza, który oceni stan edukacji ekonomicznej w Polsce. Omówiona zostanie ewolucja nauczania ekonomii w polskich szkołach z punktu widzenia ekonomisty i wykładowcy, co pokaże nauczycielom jak jeszcze skuteczniej pogłębiać wiedzę i zainteresowanie młodzieży ekonomią.


Program konferencji [.pdf]


Dotychczasowe edycje konferencji: „Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach” i „Edukacja ekonomiczna w XXI wieku”, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem m.in. nauczycieli, dyrektorów szkół i metodyków. Życzeniem organizatorów jest, aby tegoroczne wydarzenie umożliwiło spotkanie i dyskusję na temat edukacji oraz nauczania ekonomii, w równie szerokim gronie.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i przesłanie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie Forum Obywatelskiego Rozwoju. Zgłoszenia przymowane będą do 21 kwietnia 2016 r. Ilość miejsc jest ograniczona; o uczestnictwie zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie dwie antologie VII edycji komiksów ekonomicznych, do których dołączone są płyty ze scenariuszami lekcji oraz opowieść biograficzną Leszka Balcerowicza „Trzeba się bić”. Uczestnicy otrzymają również zaświadczenie o udziale w konferencji.

Organizatorem wydarzenia jest Forum Obywatelskiego Rozwoju. Patronat honorowy nad konferencją objął Ośrodek Rozwoju Edukacji. Portal Edukacja Internet Dialog sprawuje patronat medialny nad spotkaniem.


Więcej informacji: www.for.org.pl/pl/konferencja2016


 

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej