V Ogólnopolska Konferencja "Normalizacja w Szkole" - "Stosowanie norm gwarancją jakości"

10 marca br., w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyła się V Ogólnopolska Konferencja "Normalizacja w szkole" - "Stosowanie norm gwarancją jakości". W trakcie wydarzenia Tomasz Schweitzer, Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego wręczył nagrody zwycięzcom IV Ogólnopolskiego Konkurs dla Szkół Ponadgimnazjalnych "Normalizacja i ja".
Konferencja skierowana była do dyrektorów szkół i placówek oświatowych, nauczycieli, pracowników organów prowadzących i sprawujących nadzór pedagogiczny z całej Polski.
Celem konferencji było ukazanie norm, zwykle utożsamianych z jakością zarządzania, także w innej roli jako narzędzia zapewniającego oczekiwaną jakość produktów i usług, usprawnienie zarządzania organizacjami, poprawę sprawności działania oraz zaufanie do przedsiębiorcy, jego wyrobów i usług.
Prelegenci, przedstawiciele różnych branż, na przykładach swoich zawodowych doświadczeń, omówili w interesujący sposób stosowanie norm dla podniesienia jakości wyrobów (firma ASMET – producent śrub), usług (AGENCJA MAart Sp. z o.o., Polskie Stowarzyszenie Biur Tłumaczeń), zarządzania organizacją (Klub Polskie Forum ISO 9000), gwarantujących jakość wyrobów i usług przyjaznych użytkownikowi (Stowarzyszenie Konsumentów Polskich) oraz w placówce oświatowej (Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie).
W drugiej części konferencji odbył się panel dyskusyjny z udziałem wszystkich prelegentów, podczas którego doszło do ciekawej wymiany poglądów na temat jakości i stosowania norm w różnych dziedzinach biznesu i oświaty.
Podczas konferencji poznaliśmy również laureatów IV edycji konkursu „Normalizacja i ja". Jego celem było upowszechnienie wśród młodzieży przekonania o roli norm w zapewnieniu jakości wyrobów i usług oraz zachęcenie nauczycieli do wprowadzania kwestii jakości wyrobów i usług do swoich zajęć lekcyjnych.
W tym roku na konkurs odpowiedziało 209 osób i nadesłano 169 prac: 37 esejów, 16 filmów, 101 grafiki i 15 scenariusz lekcji.
Komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli OEIIZK, ŁCDNiKP, KOWEZiU, KCER, ORE i PKN, wyłoniła laureatów konkursu „Normalizacja i Ja".
/ fot. materiały prasowe |
W kategorii grafika:
I miejsce: Dominika Płonka, uczennica 2 klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej (uczestniczka 6-18 Ochotniczego Hufca Pracy w Kętach),
II miejsce: Natalia Boronowska - uczennica 3 klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej (uczestniczka 12-17 Hufca Pracy w Jaworznie),
III miejsce: Michał Pacek - uczeń 4 klasy Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie.
W kategorii esej:
Komisja Konkursowa postanowiła przyznać dwa równorzędne trzecie miejsca:
Dawidowi Misiudzie - uczniowi I klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej (uczestnik 16-13 Hufca Pracy w Białogardzie) oraz Klaudii Borkowskiej - uczennicy III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej (uczestniczka OHP w Ełku - Grupa Wychowawcza w Olecku).
W kategorii film:
W kategorii scenariusz lekcji (praca nauczyciela)
Komisja Konkursowa postanowiła nie przyznawać pierwszego miejsca.
II miejsce: p. Małgorzata Wojtkowska – nauczyciel w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce,
III miejsce: p. Dorota Niedźwiedź - nauczyciel w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku.
Na zakończenie wręczono tytułu honorowego Promotora Edukacji Normalizacyjnej. Nagroda przyznawana przez PKN osobom lub instytucjom wspierającym edukację normalizacyjną, przyczyniającym się do rozpowszechniania wiedzy normalizacyjnej, czynnie uczestniczącym w procesie wdrażania edukacji normalizacyjnej do praktyki nauczania i wychowywania. W tym roku laureatkami są Grażyna Gregorczyk i Anna Kolano.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
Honorowy patronat nad konferencją objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ochotniczy Hufiec Pracy, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie oraz Kuratoria Oświaty: mazowieckie, łódzkie i podkarpackie.
Patroni medialni: miesięczniki: „Perspektywy”, „Nowe Horyzonty Edukacji”, „Problemy Jakości”, „Przegląd Techniczny”, portale: Edukacja.net, Eid.edu.pl, Interklasa.pl.
Opieka medialna: TVP Info.
Więcej informacji: http://wiedza.pkn.pl/web/strefa-edukacji/oswiata-konkursy
Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana
~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21
Ku reformie szkół średnich - część I
~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14