Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


III Konferencja Techniki Dobrej Edukacji 2016 - zaproszenie

Redakcja portalu, 04 Sierpień 16 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

III Konferencja Techniki Dobrej Edukacji 2016 - zaproszenie

Stowarzyszenie Dobra Edukacja, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego i Wydział Informatyki w Gdańsku Polsko-Japońskiej Akademii Techniki Komputerowych serdecznie zapraszają nauczycieli, dyrektorów szkół, psychologów i wszystkie inne osoby zainteresowane innowacjami w edukacji do udziału w III Konferencji Techniki Dobrej Edukacji. Konferencja odbędzie się 18-19 sierpnia 2016 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 57 w Gdańsku). Głównym tematem Technik Dobrej Edukacji w 2016 roku będzie współpraca.


Ważnym wątkiem poruszanym podczas konferencji będzie współpraca organizacji starających się innowacyjnie pracować na rzecz dzieci i młodzieży. Instytut Dobrej Edukacji zaprezentuje efekty badania naukowego współfinansowanego przez Fundację PZU, poświęconego przykładom innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, w narracjach dyrektorów szkół oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. W rezultacie koncepcje pracy i działania wielu organizacji zostaną osadzone w szerszym kontekście, umożliwiającym porównanie metod i organizacji pracy, dzięki czemu zainspirowane do współpracy zostaną kolejne środowiska. Trzy dyskusje panelowe będą poświęcone przedyskutowaniu wstępnych efektów tego badania naukowego.
 

Techniki Dobrej Edukacji


Zwrócimy szczególną uwagę na działania organizacji:
 

  • prowadzących edukację metodami nie-klasowo-lekcyjnymi, aby mogły się porównywać i inspirować, jeśli chodzi o rozwiązania organizacyjno-dydaktyczne;
  • promujących i prowadzących tutoring czy mentoring, zachęcając ich do realizowania wspólnych projektów;
  • zajmujących się metodami pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami czy o innych szczególnych potrzebach, jak wybitne zdolności - chcemy zacieśniać ich współpracę i wymianę doświadczeń.
 
W kolejnych częściach konferencji przedstawiciele Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG opowiedzą o metodach popularyzowania nauki w lokalnym środowisku na przykładzie swojej współpracy z pomorskimi szkołami w trakcie Roku Matematyki na Pomorzu, a Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych poprowadzi sesję o narzędziach technologicznych do organizowania współpracy dzieci i młodzieży.

Kolejny, aktualny wątek to współpraca na rzecz Dobrej Edukacji po projektowanej "dobrej zmianie" w edukacji: organizowanie współpracy uczniów i nauczycieli, organizowanie współpracy z rodzicami, współpraca w gminie na rzecz rozwoju szkół. Damy możliwość uczestnikom przedyskutowania tych tematów w grupach.

Konferencja została objęta honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska, Instytutu Badań Edukacyjnych, Ashoki i Pracodawców Pomorza. Patronaty medialne sprawują: Tygodnik Polityka i portal Edukacja-Internet-Dialog.


Szczegółowe informacje, program konferencji i rejestracja dostępne są na stronie: www.technikidobrejedukacji.blogspot.com


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej