Publikacja "Stypendia branżowe: narzędzie rozwoju firmy poprzez wsparcie edukacji"
W jaki sposób programy stypendialne mogą wspierać lokalny rynek pracy? Jakie są modele współpracy firm, szkół zawodowych i uczelni? Co warto wziąć pod uwagę, planując branżowy program stypendialny? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziecie w najnowszej publikacji Fundacji Dobra Sieć „Stypendia branżowe: narze?dzie rozwoju firmy poprzez wsparcie edukacji”.
W ciągu ostatnich 10 lat w Polsce powstało nawet kilkaset unikalnych modeli współpracy stypendialnej, jakimi są programy skierowane do uczniów szkół branżowych, finansowane przez przedsiębiorstwa. Takie inicjatywy nie tylko oferują wsparcie finansowe uzdolnionych młodych ludzi, ale także umożliwiają uczniom odbycie stażu czy zatrudnienie w danej firmie. Nierzadko branżowe programy stypendialne wspierają rozwój konkretnej branży i odpowiadają na potrzeby lokalnego rynku pracy.
Publikacja „Stypendia branżowe: narze?dzie rozwoju firmy poprzez wsparcie edukacji” przybliża segment stypendiów branżowych i klas patronackich w Polsce, opierając się na badaniach przeprowadzonych przez zespół Fundacji Dobra Sieć w 2019 roku.
W publikacji znajdują się:
- podstawowe informacje o założeniach stypendiów branżowych i klas patronackich;
- sylwetki sześciu branżowych programów stypendialnych;
- analiza 23 programów stypendiów branżowych i 11 programów klas patronackich;
- rekomendacje dla organizatorów.
Publikacja powstała w ramach Programu „Stypendia Pomostowe” finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji
Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022
Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"
Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022
Redakcja portalu 23 Sierpień 2021
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana
~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21
Ku reformie szkół średnich - część I
~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14