Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Nauczyciele z Polski mają szansę na nagrodę podczas globalnego forum Microsoft in Education

Redakcja portalu, 11 Marzec 14 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Nauczyciele z Polski mają szansę na nagrodę podczas globalnego forum Microsoft in Education

Ponad 1100 osób – liderów  innowacyjnego nauczania, dyrektorów szkół, przedstawicieli rządów, mediów, partnerów i sponsorów z 97 krajów przyjechało do Barcelony na globalne forum Microsoft in Education. Forum to okazja do dyskusji na temat innowacyjnych metod nauczania i zaprezentowania projektów w tym obszarze. Spośród prac, zgłoszonych przez 250 innowacyjnych nauczycieli z całego świata, najlepsze zostaną nagrodzone. Polskę reprezentują Tomasz Magnowski z Radomia i Izabela Breguła ze Strzelców Opolskich. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w najbliższy piątek.

Rozpoczynające się właśnie forum Microsoft in Education to największa, coroczna światowa konferencja poświęcona innowacyjnej edukacji. Spotkanie to organizowane jest w ramach inicjatywy Partners in Learning, której celem jest przygotowanie młodych osób do wejścia na konkurencyjny rynek pracy i która przeznaczy na jego realizację 250 milionów dolarów do 2018 roku.

Podczas tegorocznej konferencji jej uczestnicy będą mieć okazję, by porozmawiać z przedstawicielami 80 szkół mentorskich (tzw. mentor schools) i 35 tzw. World School Tour Schools, które wiodą prym w nowoczesnym nauczaniu w swoich krajach i których przedstawiciele opowiedzą, jak tworzyć szkoły 21. wieku. Ponadto goście Forum poznają wybrane projekty z obszaru innowacyjnego nauczania. Ich autorzy - wybitni eksperci z całego świata - wykorzystują nowoczesne technologie, by uczniowie mogli czerpać jak największe korzyści z zajęć. Nauczyciele walczyć będą o jedną z 19 nagród, jakie zostaną przyznane ostatniego dnia Forum, podczas gali finałowej.
 

MIE Tomasz Magnowski
Tomasz Magnowski prezentuje swój projekt (fot. Mariusz Szachowski)


Polskę reprezentują Tomasz Magnowski z Radomia i Izabela Breguła ze Strzelców Opolskich. Tomasz Magnowski to zdobywca tytułu Innowacyjnego Nauczyciela w kategorii szkół ponadpodstawowych. Na co dzień pracuje w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, jednej z 80 najbardziej innowacyjnych szkół na świecie. Magnowski zrealizował ze swoimi uczniami projekt interaktywnej wystawy „MÓZG”, dzięki której mieli oni szansę stworzyć własne eksponaty i w atrakcyjny sposób dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania ludzkiego umysłu. Jak sam mówi: – Wykorzystanie nowych technologii w edukacji pozwala znaleźć wspólny język z młodzieżą, wzbudzić zainteresowanie tematem i skutecznie motywować uczniów do poszerzania wiedzy i rozwijania swoich umiejętności

 
MIE Mózg
Prezentacja projektu „Wystawa interaktywna mózg” (fot. Mariusz Szachowski) 
 
Wystawę w czasie dwóch tygodni odwiedziło ponad 1000 gości. W projekcie uczniowie pod okiem Tomasza Magnowskiego wykorzystali szereg technologii i programów, w tym Office 365 (koordynacja) i SharePoint. Wystawa organizowana jest rokrocznie, jednak jej temat przewodni za każdym razem jest inny. 
 
MIE Izabela Breguła
Izabela Breguła – Innowacyjny Nauczyciel 2013
 
Z kolei Izabela Breguła, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 w Strzelcach Opolskich, zdobyła tytułu Innowacyjnego Nauczyciela 2013 i pierwsze miejsce w konkursie. Jest autorką projektu "Pierwszaków rady na różne odpady". W jego ramach Breguła opracowała cykl zajęć realizowanych przy użyciu technologii informacyjno-komputerowych, który pozwala na zainicjowanie, a następnie długoterminowe kształcenie postaw na rzecz recyklingu odpadów. – Zastosowanie technologii sprawia, że nauka staje się przemiłą, angażującą zabawą, nie jest traktowana jako obowiązek. Wpływa to na trwałość zdobytej wiedzy, przyspiesza zapamiętywanie poznawanych lub utrwalanych wiadomości i umiejętności – w rezultacie finalnym zwiększa efektywność nauczania.
 
Zajęcia skupiają się na różnorodnych zadaniach – od plastyki, po język polski, lekcje przyrody, lekcje matematyczne czy techniczne. Wszystkie, niezależnie od profilu są prowadzone przy wykorzystaniu technologii informacyjno–komputerowych. Dzięki tej formie nauczania dzieci są bardzo zaangażowane i ciekawe każdej kolejnej lekcji. W organizowaniu zajęć nauczycielka korzysta najczęściej z MS Office oraz darmowego pakietu Windows Live.

Program Partners in Learning podsumowanie działalności w latach 2003-2012:
 
  • Microsoft zainwestował w program Partners in Learning 500 milionów dolarów.
  • Program obejmuje 114 krajów z całego świata.
  • Dotarł do 202 milionów uczniów.
  • Przeszkolono 11 milionów nauczycieli.
  • Obejmuje 20 tysięcy szkół.

W ramach programu od 2003 roku Microsoft wyszkolił już 11 milionów nauczycieli i wykształcił ponad 200 milionów studentów. W ciągu 15 lat (2003-2018) Microsoft przeznaczy łącznie na sam program 750 milionów dolarów. Firma ma nadzieję, że do 2018 roku do tej inicjatywy przystąpi 20 milionów z 75 milionów nauczycieli na całym świecie oraz jego działalność rozszerzy się na kraje, które aktualnie w nim nie uczestniczą.

Filmy, zdjęcia i relacje z Microsoft in Education Global Forum można znaleźć tutaj:
 
 
MIE
 

/informacja prasowa/

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej