Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Ministerstwo Gospodarki uruchomiło portal nowych technologii

Agnieszka Świątecka, 19 Sierpień 10 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Ministerstwo Gospodarki uruchomiło portal nowych technologii

Resort gospodarki uruchomił portal nowych technologii. Swoje profile ma na nim obecnie 30 jednostek badawczo-rozwojowych podległych MG; gotowych jest 200 innowacyjnych ofert dla przedsiębiorców - poinformował 4 sierpnia wiceminister gospodarki Rafał Baniak.

"Głównym celem tego projektu jest zebranie w jednym miejscu informacji o innowacyjnych zasobach jednostek badawczo-rozwojowych oraz umożliwienie ich przeszukiwania przez przedsiębiorców za pomocą przyjaznego interfejsu" - powiedział na konferencji prasowej Baniak. Wyjaśnił, że intencją resortu było stworzenie prostego narzędzia "dostępnego praktycznie od ręki dla każdego zainteresowanego".

"Nasza baza skierowana jest w głównej mierze do przedsiębiorców, którzy poszukują nowych krajowych rozwiązań technologicznych" - zaznaczył. Jak dodał, ma być ona jednym z pierwszych kroków na drodze zbliżania nauki do biznesu. "Dzisiaj jest tak, że przedsiębiorcy - choć wiedzą o istnieniu jbr-ów i ich ofercie - mają poważny kłopot z dotarciem do tych informacji, stąd ta inicjatywa" - wyjaśnił wiceminister.

Jednostki badawczo-rozwojowe (jbr) to państwowe instytuty i ośrodki badawcze, których prace powinny znaleźć zastosowanie w gospodarce i życiu społecznym. W Polsce takich placówek jest ponad 100, z czego resort gospodarki nadzoruje 58.
Baniak poinformował, że baza MG jest udostępniona jednostkom badawczo-rozwojowym nadzorowanym przez ministra gospodarki, ale swoje oferty technologiczne będą mogły też składać jbr-y nadzorowane przez inne resorty. "W tym roku zostanie on też udostępniony przedsiębiorcom, którym minister gospodarki nadał status centrum badawczo-rozwojowego" - powiedział Baniak.

"Z drugiej strony, wszyscy przedsiębiorcy zainteresowani określoną ofertą, po wcześniejszej rejestracji, mogą nawiązać bezpośredni kontakt z jbr-em - właścicielem technologii" - podkreślił. Jednocześnie, jeśli jakiś przedsiębiorca nie znajdzie od razu oferty, jakiej potrzebuje - może wprowadzić do bazy zapytanie ofertowe.

Jak poinformował wiceminister, samo przeszukiwanie bazy nie wymaga rejestracji, chociaż rejestracja umożliwia na przykład zamieszczanie zapytań ofertowych, wówczas system automatycznie kojarzy przedsiębiorcę z jbr-em. Baza - poza modułami z ofertami i danymi kontaktowymi - zawiera także m.in. moduły z informacjami o seminariach i konferencjach oraz z linkami do aktów prawnych.

Portal w wersji polskiej dostępny jest pod adresem www.innowacje.gov.pl, a w wersji angielskiej - www.innovation.gov.pl. Portal na zlecenie MG przygotowały: Centrum Informacji Społeczno-Gospodarczej oraz firma informatyczna Divante.

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
Aktualnie brak powiązanych artykułów.

REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej