Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Konkurs "Polecam Scholaris.pl" rozstrzygnięty

Redakcja portalu, 03 Listopad 13 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Konkurs "Polecam Scholaris.pl" rozstrzygnięty

Nauczyciel matematyki i informatyki, Jacek Haja z Zespołu Szkół w miejscowości Wapno (powiat wągrowiecki, woj. wielkopolskie) został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Polecam Scholaris.pl”. Zorganizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji konkurs rozstrzygnięto 25 października br. Cieszył się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział ponad 1200 nauczycieli z całej Polski. Zwycięzca otrzymał tablet firmy Apple i program edukacyjny, zaś reprezentowany przez niego Zespół Szkół w Wapnie – tablicę multimedialną. Konkurs był jednym z elementów kampanii promocyjnej portalu Scholaris.

Konkurs przeznaczony był dla nauczycieli, a zadanie proste – wystarczyło polecić portal edukacyjny Scholaris jak największej liczbie kolegów i koleżanek po fachu. Nie same polecenia jednak, a aktywność tych, którym portal polecono przyniosła zwycięzcy wygraną. Punktowane było każde polecenie, które doprowadzi do rejestracji na portalu nowego użytkownika. Jacek Haja z Zespołu Szkół w Wapnie przekonał do założenia konta na www.scholaris.pl osiemnastu nauczycieli i to zapewniło mu laur pierwszeństwa.

Gra była warta świeczki – poza tabletem firmy Apple wraz z oprogramowaniem edukacyjnym dla siebie, pan Haja wygrał też tablicę multimedialną dla szkoły, w której pracuje. Nagrody wręczono w siedzibie placówki w obecności Andrzeja Bąka, wójta gminy Wapno.

 

Scholaris
Na zdjęciu (od lewej): Janusz Bilski – Dyrektor ZS w Wapnie, Tomasz Kranc – wicestarosta powaitu wągrowieckiego, 
Bogusława Grzegorska – wicedyrektor ZS w Wapnie, Małgorzata Mleczko – Fast Cut Group,
Jacek Haja – zwycięzca nagrody głównej w konkursie „Polecam Scholaris.pl” 

 
Laureat konkursu jest nauczycielem matematyki i informatyki, prowadzi koło matematyczne i szachowe działające przy szkole. Organizuje również powiatowe turnieje szachowe, współtworzy szkolny blog i działa na rzecz wprowadzania nowoczesnych technologii w placówce. Udało mu się między innymi przekonać innych nauczycieli do korzystania z elektronicznego dziennika. Zapytany o to, dlaczego zdecydował się wziąć udział w konkursie odpowiedział:
 

Zwróciłem szczególną uwagę na nagrodę dla szkoły w postaci tablicy interaktywnej i postanowiłem o nią „walczyć”. Nasza szkoła mieści się na wsi, w jednej z najmniejszych gmin w Polsce. Staramy się zatem wykorzystywać każdą okazję, aby ją unowocześnić. Na szczęście w przypadku konkursu Scholaris nie był potrzebny wkład własny, a jedynie dobra wola i mobilizacja. Zachęcając koleżeństwo do udziału w konkursie zwracałem uwagę na to, że oprócz szansy na zdobycie nagrody uzyskujemy dostęp do wielu ciekawych materiałów dydaktycznych, które będzie można wykorzystywać na swoich lekcjach. 

Konkurs był jednym z elementów promujących portal Scholaris po wprowadzeniu nowości funkcjonalnych, mających na celu m.in. umożliwienie bardziej intuicyjnego korzystania z serwisu, przypisanie zasobów edukacyjnych do nowej podstawy programowej, poszerzenie bazy multimediów oraz dostosowanie serwisu do zmieniających się standardów technologicznych. W terminie od 12 września do 20 października br. formularz konkursowy wypełniły 1282 osoby. 

Tak duże zainteresowanie konkursem dowodzi, że nauczyciele nie wahają się, by polecać portal i zgromadzone na nim zasoby swoim znajomym. Nie ma lepszej rekomendacji dla narzędzia, jakim jest Scholaris – mówi Krzysztof Nierojewski – Wprowadzone wraz z początkiem nowego roku szkolnego funkcjonalności uczyniły portal jeszcze bardziej przystępnym dla użytkowników. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu coraz więcej osób będzie korzystać ze zgromadzonych tu rzetelnych materiałów i sprawdzonych pomysłów na nowoczesne lekcje. 


/informacja prasowa/
 

 

 

 

Podziel się
KOMENTARZE
foto

klamerka(Gość) z: http://www.klamerka.pl/33-1-swiateczne.html, 01 Grudzień 15 02:06

Brawo sąsiad.

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej