Imię i nazwisko:
Adres email:

Aktualności

"O Tymku, niecnym Ralfie i strażniku książek" - zachęcamy do lektury!

Redakcja portalu, 09 Maj 21, komentarze (0)

"O Tymku, niecnym Ralfie i strażniku książek" - zachęcamy do lektury!

W nawiązaniu do celebrowanego aktualnie Tygodnia Bibliotek 2021, uwadze Państwa polecamy książeczkę autorstwa Rafała Zalcmana pt. „O Tymku, niecnym Ralfie i strażniku książek”, której akcja – jakżeby inaczej – rozgrywa się w szkolnej bibliotece. Opowiastka napisana pięknym językiem (bez technologiczno-cybernetycznej nowomowy), z miłością do stylistyki i gramatyki, pomyślana została do wspólnej lektury dla ojca i syna.
 

Start zapisów do programu NHEF na rok szkolny 2020/2021

Redakcja portalu, 13 Maj 20, komentarze (0)

Start zapisów do programu NHEF na rok szkolny 2020/2021

Od 15 maja do 5 października trwają zapisy na nowy rok szkolny 2020/2021 do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W poprzedniej edycji frekwencja wyniosła ponad 280 000 uczniów ze wszystkich poziomów nauczania z 74 miast. To wzrost o prawie 23% w stosunku do poprzedniego roku. Liczymy, że nadchodząca jubileuszowa, 15-ta edycja NHEF pobije kolejny rekord frekwencji.
 

Nabór kin do Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej

Redakcja portalu, 02 Marzec 20, komentarze (0)

Nabór kin do Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej

9 marca rusza nabór kin i domów kultury, które chciałyby wziąć udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej [NHEF] w kolejnym roku szkolnym – od października 2020 roku do kwietnia 2021 roku. NHEF to program edukacyjny realizowany obecnie w blisko 74 miastach w Polsce, w którym co miesiąc uczestniczy 58 tysięcy uczniów. Oferane w ramach programu filmy dostosowane są do konkretnych grup wiekowych (przedszkole, szkoła podstawowa klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła ponadpodstawowa).
 

Edukacja na fali. Pasjonaci na pokład! Uczeń z doświadczeniem migracji w polskiej szkole

Redakcja portalu, 10 Listopad 19, komentarze (0)

Edukacja na fali. Pasjonaci na pokład! Uczeń z doświadczeniem migracji w polskiej szkole

Jesteś dyrektorem szkoły, nauczycielem lub praktykiem edukacji i pracujesz z uczniami z doświadczeniem migracji? A może temat migracji jest dla Ciebie szczególnie interesujący. Zapraszamy do udziału w seminarium: "Uczeń z doświadczeniem migracji w polskiej szkole". W ramach wydarzenia poruszone zostaną kwestie związane z wyzwaniami w pracy z osobami mającymi odmienne doświadczenia kulturowe. Uczestnicy dzielić się będą ponadto dobrymi praktykami istniejącymi w tej dziedzinie.
 

Asseco wspiera polskie szkolnictwo wyższe

Redakcja portalu, 12 Kwiecień 18, komentarze (0)

Asseco wspiera polskie szkolnictwo wyższe

27 marca w Warszawie razem z 170 Rektorami, Prorektorami, Kanclerzami i innymi przedstawicielami uczelni z całej Polski dyskutowaliśmy o przyszłości polskiego szkolnictwa wyższego. Konferencję “Uczelnia 3.0” zorganizowaliśmy pod honorowym patronatem Polskiej Akademii Nauk, przy wsparciu naszych technologicznych partnerów – Unit4Polska i Microsoft. Głównym tematem były wyzwania, jakie stoją przed polskimi uczelniami – zarówno pod kątem światowych trendów w rozwoju edukacji wyższej, jak również w kontekście tegorocznej szansy na wykorzystanie unijnych środków na innowacyjne projekty wdrożeniowe.
 

"Habilitacja. Diagnoza, procedury, etyka i postulaty" - najnowsza monografia naukowa autorstwa prof. dr. hab. Bogusława Śliwerskiego

Redakcja portalu, 24 Lipiec 17, komentarze (0)

"Habilitacja. Diagnoza, procedury, etyka i postulaty" - najnowsza monografia naukowa autorstwa prof. dr. hab. Bogusława Śliwerskiego

Dobrze kształcone dzieci zmieniają się w żądnych wiedzy dorosłych, a żądny wiedzy dorosły już nie tylko myśli o doktoracie, lecz coraz odważniej sięga po habilitację. I tu w sukurs przybywa nam prof. Bogusław Śliwerski, którego Habilitacja. Diagnoza – procedury – etyka – postulaty, właśnie ukazała się nakładem OW Impuls, w ramach serii Pedagogika Nauce i Praktyce. Monografia stanowi kompendium wiedzy na temat tytułowej habilitacji, przy czym, co bez wątpienia stanowi rys charakterystyczny myśli Profesora, dostajemy tu nie tyle (lub – nie tylko) opis samej procedury i okoliczności jej towarzyszących, co (lub – także, a może nawet: przede wszystkim) analizę złożoności zjawiska zwanego habilitacją, wielkich mechanizmów i drobnych kruczków nią rządzących, zdumiewająco nieraz odległych zależności i powiązań, niejednokrotnie podyktowanych osobistymi upodobaniami np. recenzenta. Profesor Śliwerski doskonale wie, o czym pisze, nie tylko jako szczególnie utytułowany naukowiec, ale i jako członek Prezydium oraz przewodniczący Sekcji I – Nauk Humanistycznych i Społecznych Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów (CK) w latach 2013–2016. Swoją najnowszą książką Profesor bez wątpienia uchylił rąbka zawodowej tajemnicy. Edukacja i Dialog, jako patron medialny wydawnictwa, już dziś zachęca do lektury.
 

Nauczanie poprzez granie - konferencja obalająca stereotyp gier jako "bezmyślnej rozrywki"

Redakcja portalu, 06 Czerwiec 16, komentarze (0)

Nauczanie poprzez granie - konferencja obalająca stereotyp gier jako "bezmyślnej rozrywki"

3 czerwca w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbyła się 2 edycja największej edukacyjnej konferencji o grach komputerowych „Nauczanie poprzez granie”. Wydarzenie dedykowane było wszystkim propagatorom edukacji poprzez zabawę: metodykom, nauczycielom, twórcom gier oraz uczniom. Wszystkie osoby skupione wokół wydarzenia połączył jeden cel: przełamanie stereotypu gier jako „bezmyślnej rozrywki, która marnuje czas użytkowników”.
 

Talenty Przyszłości odkryte po raz siódmy!

Redakcja portalu, 18 Marzec 16, komentarze (0)

Talenty Przyszłości odkryte po raz siódmy!

11 marca br. podczas uroczystej gali finałowej, podsumowana została VII już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Odkrywamy Talenty Przyszłości". Edycja wyjątkowa, chociażby z tego powodu, iż po raz pierwszy swoją twórczość zaprezentować, w jej ramach, mogli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs niezmiennie cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, a organizatorzy zostali dosłownie "zasypani" utworami wschodzących gwiazd pióra. Tradycyjnie już dopisali ambasadorowie Konkursu, których w tym roku, w trakcie finału reprezentowali: Teresa Lipowska, Joanna Dukaczewska, Stanisław Górka, Robert Janowski i Łukasz Nowicki.
 

Strona 1 z 14

1 2 3 4 5 6 7 ... Następna >>
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej