Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


III Olimpiada Cyfrowa: ruszyły zapisy!

Redakcja portalu, 19 Wrzesień 18 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

III Olimpiada Cyfrowa: ruszyły zapisy!

Właśnie ruszyły zapisy do III Olimpiady Cyfrowej! Razem z naszym partnerem, firmą Samsung, zapraszamy uczniów i uczennice szkół ponadpodstawowych do zdobywania nowej wiedzy i sprawdzenia swoich kompetencji medialnych i cyfrowych.


Motyw przewodni tegorocznej Olimpiady Cyfrowej to „Prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania mediów”. To trudny, ale ważny temat. Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci, zostały wymienione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako jeden z głównych celów edukacyjnych w roku szkolnym 2018/2019. Obszary te wciąż wymagają odpowiedniego wsparcia edukacyjnego, dlatego firma Samsung Electronics Polska – lider rynku nowoczesnych technologii – angażuje się w programy skierowane do uczniów i uczennic, wspiera umiejętności teleinformatyczne młodych osób, ułatwia im dostęp do wiedzy i przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu.

W poprzedniej edycji Olimpiady Cyfrowej wzięło udział 2346 uczniów i uczennic z 299 szkół. To o 800 uczniów więcej niż rok wcześniej! Finaliści rywalizowali o jeden z trzech indeksów Collegium Civitas – wielodyscyplinarnej, wielokulturowej i nowoczesnej uczelni, cenionej przez pracodawców i środowiska biznesowe. – Olimpiada Cyfrowa jest konkursem, który motywuje młodzież do poszerzania swojej wiedzy i kompetencji. Zależy nam, by za jej pomocą, wypełniać lukę programową w szkołach i podkreślać, jak ważne są kompetencji medialne i cyfrowe w życiu społecznym i zawodowym – mówi Jarosław Lipszyc, prezes fundacji Nowoczesna Polska.

Uczestników i uczestniczki do udziału w Olimpiadzie cyfrowej zgłaszają ich nauczyciele, którzy w terminie 17.09 – 31.10.2018 r. powołają Szkolną Komisję i wypełnią formularz na stronie olimpiadacyfrowa.pl. Na stronie znajduje się także dokładny harmonogram, regulamin i program Olimpiady a także wykaz obowiązkowej i zalecanej literatury. Podstawowym źródłem wiedzy dla Uczestników i Uczestniczek są zasoby serwisu http://edukacjamedialna.edu.pl/. Planujemy także przeprowadzenie 5 webinarów, które pomogą w przygotowaniach do kolejnych etapów.

Partner strategiczny: Samsung Electronics Polska. Partner merytoryczny: Collegium Civitas. Patronat honorowy: Polski Komitet ds. UNESCO. Wsparcie mediów: Perspektywy, Ogólnopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Edukator Medialny, Głos Nauczycielski. Partnerzy: Fundacja Orange, Fundacja 5Medium, Fundacja Panoptykon, Centrum Edukacji Obywatelskiej. Patroni: Koalicja Edukacji Medialnej i Cyfrowej, Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Więcej informacji o Olimpiadzie Cyfrowej można uzyskać pisząc na adres olimpiada[at]nowoczesnapolska.org.pl lub dzwoniąc pod numer 22 465-15-35.


/informacja prasowa/

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej