Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


EDUPLATFORMA

Redakcja portalu, 10 Sierpień 15 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

EDUPLATFORMA

Eduplatforma

 

Tegoroczne wakacje minęły właśnie półmetek. Dla większości z Państwa jest to jeszcze czas odpoczynku ale pewnie niektórzy myślą już o zbliżającym się nowym roku szkolnym. Początek roku szkolnego może być dobrym momentem na podjęcie decyzji o wdrożeniu w szkole nowych rozwiązań informatycznych usprawniających nauczanie.

Stworzyliśmy dla szkół zestaw narzędzi, które wspierają pracę nauczycieli i uczniów: moduł SZKOLNY PORTAL, moduł METODA PROJEKTU wraz z BAZĄ SCENARIUSZY oraz moduł E-LEARNING.


SZKOLNY PORTAL na piątkę

Strony internetowe wielu szkół pozostawiają nadal wiele do życzenia – są przestarzałe lub po prostu brzydkie. Dla uczniów, przyzwyczajonych do korzystania z nowoczesnych portali, serwis internetowy ich własnej szkoły wygląda często jak skansen.

W odpowiedzi na ten problem stworzyliśmy moduł Szkolny Portal. Pozwala on każdej placówce, bez pomocy profesjonalnych programistów i grafików przygotować rozbudowany portal dosłownie za pomocą kilku kliknięć. Każdy nauczyciel i uczeń może mieć w nim swoje indywidualne konto. Dzięki niemu uczestniczy w zajęciach prowadzonych metodą projektu i komunikuje się z nauczycielami oraz innymi uczniami. Może też współtworzyć strony swojej szkoły w ramach np. podstron kółek zainteresowań i szkolnych społeczności.


Metoda na METODĘ PROJEKTU

Zajęcia prowadzone metodą projektu wymagają od nauczycieli dużego wkładu pracy. Sercem każdego projektu jest dobry scenariusz, który powinien być jednocześnie ciekawy i zgodny z podstawą programową. Aby go stworzyć nauczyciel musi poświęcić dużo czasu i wysiłku. Dodatkowo trzeba zaplanować harmonogram i podział pracy grupowej. Efekt końcowy nie zawsze jest zadowalający. Odpowiedzią na ten problem jest nasz kolejny produkt: moduł Metoda Projektu.
 

Eduplatforma - metoda projektu


Szkoła otrzymuje narzędzia pozwalające na prowadzenie projektu edukacyjnego w przestrzeni wirtualnej: zaplanowanie kalendarza projektu, przydzielenie zadań grupom projektowym oraz komunikację z uczniami. Ponadto, moduł uzupełniony jest aż 200 gotowymi scenariuszami zajęć ze wszystkich przedmiotów nauczanych w szkole. Wszystkie scenariusze mają wysoki poziom merytoryczny, są zgodne z podstawą programową a także zawierają szczegółową instrukcję realizacji zajęć i ewaluacji projektu. To wszystko gwarantuje najwyższy poziom efektywności pracy – nauczyciel skupia się na pracy pedagogicznej, a nie żmudnych na działaniach przygotowawczych.


Jeszcze prostszy E-LEARNING

Co zrobić, aby uczniowie mogli po lekcjach rozszerzać wiedzę pod kontrolą nauczycieli, a jednocześnie nie obciążać pedagogów dodatkową pracą? Można wykorzystać do tego E-LEARNING!
 

Eduplatforma - e-learning


Oczywiście samo wdrożenie platformy e-learningowej to dopiero początek drogi... Dlatego my poszliśmy o krok dalej. Przygotowaliśmy platformę e-learningową wypełnioną treścią. Umieściliśmy na niej ponad 650 modułów dydaktycznych zgodnych z podstawą programową. Można korzystać z nich od razu, bez modyfikacji lub w oparciu o nie tworzyć własne materiały edukacyjne. Każdy z kursów zawiera materiał nauczania oraz narzędzia sprawdzania wiedzy – zarówno przez rozpoczęciem kursu jak i po zakończeniu. To pozwala nauczycielowi ocenić postępy podopiecznych.


Szkoła buduje BAZĘ WIEDZY

Nasze produkty to także rewolucja w zakresie budowy własnych zasobów edukacyjnych szkoły. Do tej pory każdy nauczyciel tworzył własne zasoby, które wykorzystywał na swoich lekcjach. Gdy odchodził z pracy, wraz z nim szkoła traciła także jego dorobek merytoryczny.

Szkolny Portal z modułem Metoda Projektu pozwalają na kumulację scenariuszy, wszelkich materiałów merytorycznych, dokumentów i opisów pracy oraz wykorzystywanie ich przez kolejne pokolenia uczniów i pedagogów. Dzięki temu szkoła może wciąż podnosić poziom nauczania korzystając z najlepszych materiałów i dobrych praktyk.

Moduł Metoda Projektu pozwala też nauczycielom tworzyć własne scenariusze zajęć, modyfikować je oraz pozostawiać pełny zapis pracy projektowej do wykorzystania przez ich kolegów.


SZKOLENIA

Szczegółowy opis naszej oferty wraz z przykładami wykorzystania poszczególnych modułów w pracy placówki oświatowej znajdą Państwo na stronie www.eduplatforma.pl.

Zdajemy sobie sprawę, że taka decyzja musi zostać poprzedzona szczegółowym zapoznaniem się z oferowanymi produktami tak, aby jej podjecie było oparte na opiniach końcowych użytkowników (nauczycieli).

W związku z tym zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty bezpłatnych szkoleń, których szczegółowy opis znajdziecie Państwo na stronie http://www.eduplatforma.pl/szkolenia.


Serdecznie zapraszamy!
 

Eduplatforma

Podziel się
KOMENTARZE
foto

daw(Gość) z: http://www.nvc.zgora.pl, 29 Wrzesień 15 02:21

O tak, teraz jest moda na metodę projektu.

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej