Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


EduCamp Media - Kraków 2011

Redakcja portalu, 21 Wrzesień 11 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

EduCamp Media - Kraków 2011

Miejsce, gdzie pasjonaci edukacyjni, przedstawiciele firm technologicznych, wydawnictw, instytucji oświatowych, eksperci, badacze i naukowcy, teoretycy i praktycy z zakresu szeroko rozumianej edukacji i szkoleń oraz odbiorcy wszelkiego typu usług edukacyjnych, a także reprezentanci świata mediów i nowoczesnych technologii spotkają się aby w niewymuszony, ale zarazem profesjonalny sposób porozmawiać o najważniejszych kwestiach edukacyjnych.

Tym razem skupimy się na mediach. Temat pewnie tak samo szeroki jak edukacja, a eksploatowany pewnie jeszcze bardziej, ale postaramy się stanąć okrakiem i dyskutować o częściach wspólnych. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że będziemy mielki kilka gwiazd, troszkę starszym przypomnimy dzieciństwo, a wszystkich wszem i wobec postaramy się zainteresować tym, jak nowe media można wykorzystywać do uczenia się i nauczenia.

Idea spotkań EduCamp zrodziła się w internecie i tam żyje, materializując się już trzeci raz.
Bez krawatów i biletów EduCamp to miejsce, gdzie idee, problemy, budżety, marzenia i doświadczenie mają szansę ułożyć się w algorytm przyszłości i połączyć w działanie największe siły napędowe jutra…

Zgodnie z tradycją spotkanie ma być profesjonalne, nieformalne i otwarte.
Profesjonalne, bo w gronie zaproszonych osób znajdują się wybitni eksperci, bo celem inicjatywy jest prezentowanie wartościowych rozwiązań, promowanie szczytnych idei i jednocześnie umożliwienie uczestnikom nawiązania kontaktów i współpracy.

Nieformalne – bez krawatów, w swobodnej atmosferze, nastawione na rozmowę i wzajemny kontakt. Otwarte, bo uczestnictwo nic nie kosztuje i każdy gość jest mile widziany.
W inicjatywie tej najważniejsza jest integracja, możliwość spotkania się i porozmawiania na ciekawe tematy. Nie zabraknie oczywiście konkretów – przedmiotem dyskusji będą pomysły i rozwiązania odnoszące się do nowoczesnego i efektywnego kształcenia, omówione zostaną też możliwości, jakie daje współpraca branży internetowej, medialnej i szkoleniowej, a także nowe perspektywy technologiczne, i elearningowe.

Na początku spotkania – podobnie jak poprzednim razem – wystąpią eksperci z różnych dziedzin, związani z edukacją, kapitałem ludzkim, mediami, internetem. Nie będą to jednak poważne, namaszczone prelekcje, tylko inspirujące wystąpienia ciekawych ludzi, którzy mają wiele do powiedzenia. Następnym punktem programu będzie seria krótkich prezentacji, a na koniec przygotowana jest mała niespodzianka.

Formuła nieformalnych spotkań edukacyjnych sprawdziła się już trzy razy: Pierwsza edycja spotkania – EduCamp Kraków 2010, zorganizowana pod koniec września 2010 r., zgromadziła ponad 180 uczestników z całej Polski. Druga edycja - EduCamp Warszawa 2011, zorganizowana pod koniec marca, a poświęcona aspektom biznesowym zgromadziła ponad 200 uczestników, a na trzeciej, łódzkiej edycji zorganizowanej, aby promować nowoczesne nauczanie języków obcych, było znowu ponad 160 osób.

Wszystkie spotkania cechuje wysoki poziom merytoryczny wystąpień i pełna pozytywnych wibracji atmosfera. Oficjalne stroje i zwroty zostają w domach. Luźny klimat spotkania służy budowaniu kontaktów. Wiele osób znajduje partnerów dla nowych lub istniejących inicjatyw. Nawiązują się liczne znajomości, a te wirtualne udaje się przenieść do świata rzeczywistego.

Jednym słowem – EduCamp to nie tylko spotkanie edukatorów, ale też prężnie działająca społeczność, do której możesz dołączyć.

Oficjalna strona projektu - http://krakow.educamp.pl/
 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej