Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Dotacje na innowacje w edukacji

Redakcja portalu, 17 Luty 11 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Dotacje na innowacje w edukacji

Innowacje i dotacje: dwa oblicza sukcesu

Zejdź na dół strony Freshmaila. Co widzisz? Loga UE – dziś nikogo już nie dziwi, że dobrze prosperujące, innowacyjne firmy sięgają po unijne fundusze, aby rozkręcić biznes. Co więcej, umiejętność starania się o nie jest uważana za przejaw sprytu, zaradności (a nawet inteligencji) właścicieli firm, którzy potrafią zmierzyć się z unijnymi procedurami, aby otrzymać pieniądze.
W styczniowym Marketingu w praktyce czytamy: Źródła innowacji są wszędzie. Nie są wyłącznie zarezerwowane dla największych gospodarek świataInnowacje to nie tylko IT, zielona energia, motoryzacja, biotechnologia. Innowacje to przede wszystkim nowe rozwiązania, które pomagają pokonać konkurencję i stawić czoła wyzwaniom XXI wieku.
 

Ale... jak wdrożyć innowację w edukacji?

Ciekawym przykładem wdrożenia innowacyjnego pomysłu w edukacji jest Spółka Mijusic, założona w lipcu 2010. Właściciel spółki - kompozytor i pedagog, wprowadził na rynek innowacyjny, autorski program edukacyjny, opracowany przez absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Program jest nowością na rynku muzycznych pomocy dydaktycznych. Umożliwia kształcenie słuchu i naukę teorii muzyki. Jest przeznaczony zarówno jako pomoc dydaktyczna dla nauczycieli muzyki, jak i odbiorców indywidualnych, zainteresowanych kształceniem muzycznym.
 
 Jak nauczyciel został ... przedsiębiorcą (krótka success story)
Wyobraźmy sobie nauczyciela muzyki. Może wyglądać trochę jak Chopin. Mieć potargane włosy, zamglone oczy – w poszukiwaniu natchnienia, wpada na genialny, innowacyjny pomysł. Tylko – nie wie, jak go wdrożyć. I nie ma środków finansowych. Czy taki człowiek może być biznesmenem? Owszem.
Właściciel pomysłu (i przyszłej firmy Mijusic) podjął słuszną decyzję – poszukał sprawdzonego, rzetelnego i dysponującego kapitałem partnera biznesowego. Zgłosił się do MARR (Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego) – jednej z firm, która prowadzi fundusz typu seed (Fundusz „Inwestycje Kapitałowe”).
Razem z Agencją założył Spółkę, w którą MARR zainwestował 700 tysięcy złotych oraz otrzymał wsparcie w postaci m.in. przeprowadzenia badań rynku, doradztwa podatkowego i usługę infobrokerską niemieckiego rynku edukacji muzycznej. Dzięki zaangażowaniu środków i ekspertów MARR przejście od pomysłu do biznesu stało się faktem.

O Funduszu MARR na innowacje

Fundusz „Inwestycje Kapitałowe” Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego inwestuje w nowo powstające firmy, wykorzystujące i wdrażające innowacyjne rozwiązania. Fundusz nie udziela dotacji, jak ma to miejsce w większości programów unijnych, lecz inwestuje w  przedsiębiorstwa, obejmując jednocześnie ich udziały (do 50 procent). Samo powstanie Funduszu było możliwe dzięki środkom z POIG, które pozyskała MARR z przeznaczeniem na wsparcie innowacyjnych firm, takich jak Mijusic.
Mam pomysł na innowacyjny biznes? Co zrobić?
Zgłoś innowacyjny pomysł do MARR. Wejdź na stronę www.marr.pl/inwestycjekapitalowe i skontaktuj się z konsultantem mailowo lub telefonicznie (konsultacje są bezpłatne).
Po przesłaniu zgłoszenia, w ciągu 5 dni roboczych skontaktuje się z Tobą  nasz specjalista w celu omówienia szczegółów ewentualnego spotkania. Jeśli twój pomysł zostanie pozytywnie oceniony, poddany analizom ekonomicznym i technologicznym, będziesz mógł uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach i zdobyć umiejętności niezbędne w prowadzeniu biznesu.
Na bazie twojego pomysłu założona zostanie spółka, w której Fundusz obejmuje udziały lub akcje do 200 tysięcy euro. MARR zostanie mniejszościowym udziałowcem.
 
Napisz do nas.
Możemy zainwestować w twoją firmę do 200 tysięcy euro: skontaktuj się bezpłatnie z konsultantem MARR inwestycje.kapitalowe@marr.pl
 

 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:



ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej