"Baśń o zaklętym kaczorze" w Internetowym Teatrze TVP dla szkół
Telewizja Polska S.A. wspólnie z lubelskim Teatrem Andersena, zaprasza do obejrzenia spektaklu pt. "Baśń o zaklętym kaczorze". Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, przedstawienie zobaczą na żywo uczniowie z setek szkół w całej Polsce. Będzie to możliwe dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską projektowi "Internetowy Teatr TVP dla szkół". Spektakl, rozpocznie się 27 kwietnia br. o godzinie 9.30. Przekaz dostępny będzie w formie kodowanej transmisji internetowej.
Dużo będzie wędrowania, bo jak to z wielkimi miłościami bywa, czasem trzeba pójść za ukochanym aż na koniec świata, w stalowych trzewiczkach, przez góry, lasy i morza… Nasza bohaterka, Weronka, dziewczyna o gołębim sercu, dla której „…dane słowo cenniejsze niż złoto…”, ratuje umierającego ojca, podając mu wodę z zaczarowanej studni. Żeby zdobyć cenne lekarstwo musi złożyć obietnicę, że odda rękę (i serce!) Złotnikowi zaklętemu w kaczora. Ukochany może zrzucić pióra, tylko jeśli dziewczę pokona trudny szlak do zamku złej wiedźmy. Czyn ponad ludzkie siły, ale od czego baśniach magia?
Z pomocą Weronce przychodzą Księżyc, Słońce, Wiatr – bo w końcu czym jest moc żywiołów w porównaniu z zaklęciem czarownicy. Reżyser Konrad Szachnowski wraz ze scenografką Evą Farkasovą (Słowacja) przygotowali dla widzów świat, w którym nie może zabraknąć teatralnych lalek, a dzięki rozbudowanym technicznym „sztuczkom” spróbujemy wprowadzić widzów w świat teatralnej iluzji…
Podstawowe informacje o spektaklu:
data: 27.04.2016
godzina: 9:30
czas trwania: 80 minut z przerwą
reżyseria: Konrad Szachnowski
scenografia: Eva Farasova (Słowacja)
muzyka: Jacek Wierzchowski
Asystent reżysera i inspicjent: Bogusław Byrski
iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a który w maju 2015 roku przekroczył już milion młodych widzów.
Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami transmisji teatralnych, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.
Szkoły, chcące wziąć udział w projekcie, powinny skontaktować się z koordynatorem w najbliższym regionalnym ośrodku TVP. Dokładne informacje można znaleźć na www.iteatr.tvp.pl w zakładce "Kontakt".
Wszelkie informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi, niezbędnymi dla poprawnego uczestnictwa w transmisji, znaleźć można na stronie internetowej: www.iteatr.tvp.pl.
źródło: www.iteatr.tvp.pl
Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji
Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022
Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"
Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022
Redakcja portalu 23 Sierpień 2021
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana
~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21
Ku reformie szkół średnich - część I
~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14