Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Astronomiczna gra fabularna w jednym z najwyższych budynków Warszawy

Redakcja portalu, 23 Październik 09 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Astronomiczna gra fabularna w jednym z najwyższych budynków Warszawy

W najbliższą sobotę, 24 października, jeden z wieżowców Warszawy na kilka godzin stanie się miejscem fabularnej gry astronomicznej - w budynku Rondo1 odbędzie się pierwsza część weekendowych atrakcji będących finałem akcji "Niebo nad Warszawą", którą przygotowało Centrum Nauki Kopernik.

O godz. 18:30 w biurowcu mieszczącym się przy Rondzie ONZ rozpocznie się gra w reżyserii Wojciecha Farugi, oparta na motywach legendarnego filmu Ridleya Scotta pt. "Łowca androidów".

Uczestnicy zabawy łączącej w sobie elementy teatralne, fabularne, naukowe i edukacyjne będą podróżować po piętrach specjalnie wygaszonego na tą okazję wieżowca i odwiedzać instalacje teatralne, przesłuchiwać androida oraz oglądać Wahadło Foucaulta, a nawet obserwować nocne niebo z znajdującego się 160 metrów nad ziemią dachu wieżowca.

Kartą do gry, a zarazem mapą pozwalającą poruszać się po przestrzeniach budynku, jaką otrzymają wszyscy gracze będzie kopia tabliczki, jaką amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) umieściła na pokładzie jednej ze swoich sond kosmicznych (na karcie znalazły się informacje dla ewentualnych obcych cywilizacji ukazujące czym jest Ziemia i kim są ludzie).

Ostatnimi elementami zabawy będą obserwacje prowadzone na dachu wieżowca przez profesjonalny teleskop oraz wysłanie w kosmos przygotowanej przez uczestników gry wiadomości - umożliwi to aparatura dostarczona przez jednego z partnerów akcji.

Sobotnia gra jest przeznaczona dla młodzieży powyżej 13 roku życia oraz dorosłych. Aby wziąć w niej udział należy się zarejestrować przesyłając e-mail na adres niebo@kopernik.org.pl (rejestracja jest bezpłatna, trwa do 23 października). Organizatorzy proszą o zabranie latarek.

W przygotowaniu gry poza reżyserem, Wojciechem Farugą, wzięli udział również: Szymon Celej (współpraca reżyserska, grafika), Karol Wójcicki i Jakub Ryzenko (współpraca astronomiczna), Agata Sosinowska i Marta Dobecka (przygotowanie androidów), Sylwek Łuczak (projekcje), Krzysztof Masterek (światło), Przemysław Kostrzewa (trąbka), studenci z Koła Astronautyki Politechniki Warszawskiej (sygnał w kosmos, łazik marsjański) oraz studenci z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Parterami wydarzenia są: zarządca budynku Rondo I, Infoscreen Stroer, firma Delta Optical, serwis AstroExpo.pl i portal Astronomia.pl. Ze strony Centrum Nauki Kopernik prace koordynowała Hanna Nowak-Radziejowska.

Dla trochę młodszych pasjonatów astronomii i astronautyki Centrum Nauki Kopernik ogłosiło na początku października konkurs, w którym główną nagrodą jest możliwość nazwania asteroidy oraz rozmowa z astronautami znajdującymi się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jego finał oraz łączenie ze stacją orbitalną zaplanowane jest na najbliższy poniedziałek, 26 października.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie http://kopernik.org.pl/niebo_nad_warszawa

 

Źródło: Nauka w Polsce

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
Aktualnie brak powiązanych artykułów.

REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej