Asseco wspiera polskie szkolnictwo wyższe
27 marca w Warszawie razem z 170 Rektorami, Prorektorami, Kanclerzami i innymi przedstawicielami uczelni z całej Polski dyskutowaliśmy o przyszłości polskiego szkolnictwa wyższego. Konferencję “Uczelnia 3.0” zorganizowaliśmy pod honorowym patronatem Polskiej Akademii Nauk, przy wsparciu naszych technologicznych partnerów – Unit4Polska i Microsoft. Głównym tematem były wyzwania, jakie stoją przed polskimi uczelniami – zarówno pod kątem światowych trendów w rozwoju edukacji wyższej, jak również w kontekście tegorocznej szansy na wykorzystanie unijnych środków na innowacyjne projekty wdrożeniowe.
Konferencję otworzył wiceprezes Polskiej Akademii Nauk prof. Paweł Rowiński, który mówił m.in. o tym, co zrobić, aby polskie uczelnie były bardziej konkurencyjne na europejskim rynku edukacyjnym:
Muszą to być instytucje nowoczesne i doskonale zinformatyzowane – po to, żeby mogły działać w sposób sieciowy, żebyśmy mogli przystosować się do nowych wyzwań, do wirtualnego świata, z którym będziemy mieli do czynienia w znacznie większym stopniu.
Wśród prelegentów znaleźli się również:
- Prof. Andrzej Rychard (Polska Akademia Nauk),
- Prof. Mario Reich (Wyższa Szkoła Biznesu ESADE w Barcelonie, Akademia e-Merit w Zurychu),
- Prof. Mirosław Grewiński (Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie),
- Renata Olejnik (Uniwersytecki Ośrodek Transferu technologii UW),
- Tomasz Dobrzański (Unit4/Teta),
- Tomasz Kopacz (Microsoft),
- Margarita Kuliś (Grupa Uczelni Vistula).
Na konferencji przedstawiliśmy również kompleksową ofertę, jaką Asseco Data Systems przygotowało dla szkół wyższych. Obejmującą wszystkie obszary działalności uczelni. Dedykowane rozwiązania stworzone w oparciu o innowacyjne technologie IT wspierają bowiem zarówno sam proces zarządzania uczelnią i jej zasobami, jak również sferę dydaktyczną: nowe metody nauczania, tworzenie innowacyjnych programów edukacyjnych oraz zawodową ścieżkę absolwentów. Pomagamy również uczelniom tworzyć kompleksowe, indywidualne plany rozwojowe oraz skutecznie wspierać je w procesie aplikowania o zewnętrzne źródła finansowania.
– To jest wyjątkowy okres dla uczelni – z jednej strony pozytywne zmiany w prawodawstwie, a z drugiej strony uczelnie dojrzały do decyzji, że informatyzacja jest konieczna i potrzebna. Asseco chce wnieść swoją cegiełkę w zmiany zachodzące w polskim szkolnictwie wyższym – powiedział Daniel Lala, wiceprezes Asseco Data Systems odpowiedzialny za sektor edukacji.
Dyskusji o przyszłości polskiej nauki towarzyszyły prezentacje naszych partnerów Microsoft i Unit4 na temat narzędzi informatycznych wspierających funkcjonowanie uczelni.
/informacja prasowa/
Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji
Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022
Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"
Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022
Redakcja portalu 23 Sierpień 2021
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana
~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21
Ku reformie szkół średnich - część I
~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14