Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


12. Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie" - już jutro!

Redakcja portalu, 17 Wrzesień 18 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

12. Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie" - już jutro!

Jak młodzież korzysta z sieci, skala kontaktu dzieci z pornografią, problem uzależnienia od internetu, najnowsze trendy w profilaktyce - to tylko niektóre tematy poruszane podczas największej w Polsce konferencji poświęconej bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w internecie, która rozpoczyna się 18 września w Warszawie. Uczestnicy wydarzenia będą również dyskutować o pozytywnej roli internetu w edukacji.


Już od 12 lat eksperci z Polski i zagranicy spotykają się podczas Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”. W wydarzeniu bierze udział ponad 500 profesjonalistów z sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania oraz branży dostawców usług i treści internetowych. Organizatorem konferencji jest NASK Państwowy Instytut Badawczy i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet, oraz niemieckie konsorcjum klicksafe. Współorganizatorem wydarzenia jest ITU (Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny), a głównym partnerem – Fundacja Orange. Patronat honorowy nad konferencją sprawują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznik Praw Dziecka oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej.

– Problematyka bezpieczeństwa w sieci jest tak dynamiczna jak sam rozwój internetu. Co roku staramy się omawiać na konferencji nowe zjawiska i trendy. Tym razem jedną z sesji poświęcimy coraz szerzej podnoszonej i dyskutowanej potrzebie zachowania równowagi wśród młodych ludzi pomiędzy życiem online i offline. Przyjrzymy się na niej idei digital detox, polegającej na dobrowolnym odłączeniu się od sieci, zaprezentujemy też założenia najnowszej akcji Polskiego Centrum Safer Internet  "Offline Challenge", która wystartuje już niebawem – mówi Szymon Wójcik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, przewodniczący konferencji.

Konferencję otworzy wykład Jonathana Baggaley’a, który opowie o realizowanym w Wielkiej Brytanii programie PSHE przygotowującym młode osoby do zdrowego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii, również z tych, z którymi nie mieliśmy jeszcze styczności. Dr Anna Jupowicz-Ginalska, badaczka z Uniwersytetu Warszawskiego, omówi wykorzystywanie mediów społecznościowych przez młodych ludzi do autokreacji z uwzględnieniem zjawiska FOMO. Ważnym punktem konferencji będzie debata pt. „Media społecznościowe: używka czy lekarstwo, doradca czy manipulator?”. 

Bezpieczeństwo w internecie to odpowiedzialność nas wszystkich – przekonuje Anna Rywczyńska, koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet, NASK. – Młodzi ludzie, choć tak sprawni w korzystaniu z sieci, potrzebują wsparcia świata dorosłych: rodziców, by uważnie i odpowiedzialnie wprowadzali ich w świat online i zawsze służyli wsparciem, biznesu, żeby dbał o bezpieczeństwo swoich usług, nauczycieli, pedagogów, aby prowadzili działania profilaktyczne, wskazywali pozytywne strony sieci oraz podejmowali interwencje w niepokojących sytuacjach. Dlatego ideą tej konferencji jest łączenie wielu środowisk eksperckich. 

Mądre korzystanie z technologii i bezpieczeństwo online to nasze główne cele. Dlatego tysiące uczniów już kolejny rok zaczyna swoją edukacyjną przygodę w MegaMisji i #SuperKoderach. To programy edukacyjne, które prowadzimy w całej Polsce. Również z tego powodu, jak co roku mamy zaszczyt być partnerem konferencji Safer Interenet – dodaje Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange.

Konferencja jest organizowana w ramach programu Komisji Europejskiej Connecting Europe Facility. Uczestniczą w niej przedstawiciele sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania oraz dostawców usług i treści internetowych. 

Konferencja odbędzie się w hotelu Novotel Airport w Warszawie.

Organizatorzy zapewniają transmisję na żywo sesji plenarnych i wybranych sesji równoległych na stronie www.saferinternet.pl/konferencja. Ponadto, wszystkie prezentacje konferencyjne będą nagrane i udostępnione na stronie internetowej konferencji. 

Program dostępny jest na stronie www.saferinternet.pl/konferencja.


/informacja prasowa/


 

Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
Kategorie
Technologia
NAJNOWSZE ARTYKUłY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej