Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Top 100 Tools for Learning 2012

Roman Lorens, 12 Luty 13 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

W wyniku efektywnego wdrażania e-learningu, pojawiła się konieczność stworzenia dedykowanych narzędzi, które wspomogłyby proces nauczania on-line. Edukacyjnym narzędziem ICT może być każde narzędzie, służące do tworzenia i dostarczania treści nauczania  dla innych, lub narzędzie użyte dla własnego uczenia się.
Poniższe zestawieni narzędzi, to pierwsza trójka z notowania  Top 100 Tools for Learning 2012.

Oto Top 100 Tools for Learning 2012 - wyniki 6. rocznej analizy narzędzi edukacyjnych - jak głosowali przez 582 specjalistów nauczania na całym świecie, i opracowane przez Centrum Learning & Performance Technologies . (Wydany 01 października 2012)


Numer 1: Twitter
 
 
 
Twitter jest darmową aplikacją internetową założoną w marcu 2006 r.,  służącą do mikroblogowania, łączącą  w sobie zalety blogu, serwisu społecznościowego i komunikatora. Ta forma komunikacji, pozwala użytkownikom pozostać w kontakcie w czasie rzeczywistym z zainteresowanymi odbiorcami poprzez krótkie wiadomości tekstowe. 
Użytkownik może  wysyłać i otrzymywać aktualizowane informacje  od innych użytkowników poprzez wiadomości SMS, nieprzekraczające  140 znaków, poprzez Internet, telefon, czat lub e-mail, a nawet z aplikacji innych producentów, takich jak Twitterrific, Facebook, Twitterlicious, Twinkle, i wiele innych. 
 
Jego zastosowanie w edukacji może być  niezwykle inspirujące: 
1.     Szkoła posiadająca konto na Twitterze może bardzo szybko przekazywać komunikaty rodzicom i uczniom.
 
2.Nauczyciel dzięki dostępowi do sieci społecznościowej ma dostęp do specjalistów o podobnych zainteresowaniach i tym samym możliwość szybkiego rozwiązania problemu.
 
3. Twitter umożliwia tworzenie osobistych sieci uczenia się, dzięki czemu każdy uczeń może zaplanować swój osobisty rozwój, korzystać z zasobów edukacyjnych i otrzymywać wsparcie od innych użytkowników.
 
 
Numer 2: YouTube
 
 
 
 
 
 
 
 
YouTube to usługa internetowa, która umożliwia użytkownikom zamieszczanie plików wideo i dzielenie się  nimi z innymi ludźmi. YouTube uruchomił również portal dla uczniów i nauczycieli Ykanał edukacyjny  / http://www.youtube.com/channels/science_education/, który umożliwia wykorzystywanie na lekcjach filmów edukacyjnych. Kanał edukacyjny  pomaga zarówno  nauczycielom jak i uczniom zarządzać materiałami edukacyjnymi, zamieszczonymi filmami edukacyjnymi, a także filtruje przekazywane treści i odrzuca te, które mogą być obraźliwe i rozpraszać uczniów. Powstanie tego kanału jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku edukacyjnego na ciekawe materiały dydaktyczne do wykorzystania w trakcie lekcji. 
 
 
 
Numer 3: Google Docs
 
 
Google Docs to usługa internetowa, pozwalająca tworzyć, przechowywać i udostępniać dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje oraz formularze charakteryzująca się możliwością  pracy grupowej. Dokumenty są automatycznie zapisywane na serwery Google, gdzie są przechowywane zarówno dane jak i historia zmian. Z usługi  Google Docs można korzystać w najnowszych wersjach przeglądarek: Firefox , Internet Explorer , Safari i Chrome, pracujących w systemie  Microsoft Windows, Apple OS X i Linux. 
 
Google Docs służy jako grupowe narzędzie do edycji dokumentów w czasie rzeczywistym. Dokumenty te mogą być udostępniane, otwierane i edytowane przez kilku użytkowników jednocześnie. Szkoły wykorzystywać to narzędzie zarówno do komunikacji jak 
 
i współpracy do całej społeczności uczniowskiej. Uczniowie i  nauczyciele mogą dzielić się pomysłami i pracować bardzo efektywnie wykorzystując możliwości Google Docs. Dodatkową zaletą tego narzędzia jest fakt, że nie wymaga ono dodatkowego oprogramowania do zainstalowania i utrzymania, ponieważ cały proces pracy grupowej realizowany jest  za pośrednictwem standardowej przeglądarki internetowej. 

 

 

Aktualna ocena

0

Oceń
Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej