Nad czym pracują liderzy skutecznych zmian?
Wzrost osiągnięć uczniów w matematyce i czytaniu w ciągu dwóch lat był wyższy niż w grupie porównawczej, ogólnie i w większości szkół – mówi raport z badania efektów edukacji spersonalizowanej przeprowadzonego przez uznaną organizację badawczą RAND. Dalej w raporcie czytamy: Duża część uczniów z niższymi początkowymi osiągnięciami osiągała wyższe tempo wzrostu niż ich rówieśnicy, szczególnie w matematyce. Wzrost utrzymywał się w szkołach przez trzy lata od wdrożenia. Badanie przeprowadzone w 62 szkołach przez uznaną i niedochodową organizację współfinansowała fundacja Gates Foundation. Więcej informacji jest na stronie organizacji RAND.
Czy czujesz co będzie przynosiło największe efekty?
Czy lubisz uczyć innych? Stale się rozwijasz i szukasz nowych trendów?
A może myślisz o lepszym przygotowaniu swoich podopiecznych do życia?
Widzisz potencjał w uczniach i chcesz poznać nowe narzędzia, żeby lepiej z nimi pracować?
Masz przekonanie, że szkoła, którą stworzysz lepiej odpowie na wymagania zmieniającego się świata? Czujesz, że to może być dzieło Twojego życia?
Kwalifikacyjne studia podyplomowe Edukacja spersonalizowana i zarządzanie oświatą organizuje Instytut Dobrej Edukacji wspólnie z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych.
Studia trwają 2 semestry, obejmują 5 zjazdów i realizację modułów internetowych, dają kwalifikacje do zarządzania oświatą i certyfikat organizatora edukacji spersonalizowanej. Przygotowują do organizowania edukacji w sposób innowacyjny i zgodny z potrzebami uczniów.
Co zyskasz?
- Poznasz najnowsze światowe trendy w edukacji i rozwijaniu potencjału dzieci i młodzieży.
- Nabędziesz kompetencje do organizowania edukacji w sposób spersonalizowany: zapewniający wysoką jakość i gwarantujący wykorzystanie szans na rozwój ich uczniów i wychowanków.
- Poznasz elementy i narzędzia edukacji spersonalizowanej (opieka mentorska nad uczniami, organizacja zajęć poza systemem klasowo-lekcyjnym, ocenianie wspierające rozwój ucznia, organizowanie współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców, organizacja pracy własnej ucznia). Nauczysz się je stosować i otrzymasz potwierdzający to certyfikat.
- Uzyskasz formalne kwalifikacje. W zasięgu ręki będzie funkcja dyrektora w szkołach i placówkach, opisana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać osoby zajmujące stanowiska dyrektorów oraz inne stanowiska kierownicze w różnych typach placówek oświatowych.
- Po ukończeniu studiów będziesz mieć gotowość do pełnienia roli lidera w swoim środowisku. Twoja marka dobrego nauczyciela będzie coraz silniejsza, uczniowie i rodzice będą przekazywać między sobą dobre informacje na temat Twojego podejścia i warsztatu.
Widzisz w tym coś wartościowego dla siebie i uczniów, których znasz? Wykorzystaj swój potencjał. Dołącz do grupy ludzi, tworzących nową jakość w edukacji. Czerp z dobrych przykładów, spotkaj podobnych do siebie.
Studia prowadzą wykładowcy z osiągnięciami w prezentowanych tematach. Wśród wykładowców są m.in. badacze, eksperci, pracownicy naukowi, menedżerowie. Wśród tematów studiów znajdą się zagadnienia takie jak m.in.: przywództwo dla uczenia się i rozwoju, tworzenie innowacyjnego środowiska edukacyjnego, przepisy prawa oświatowego a innowacyjne rozwiązania organizacyjne, spersonalizowane formy pracy z uczniami – planowanie i realizacja z uwzględnieniem ich zróżnicowanych potrzeb, nadzór pedagogiczny, zarządzanie strategiczne w kontekście prawnym, społecznym i finansowym.
Oczekiwane od kandydatów jest duże zainteresowanie tematem oraz wcześniejsze ukończenie studiów wyższych.
Obecne pokolenie podłączone do „repozytorium wielkiej wiedzy” jakim jest internet i swobodnie wykorzystujące nowoczesne technologie, potrzebuje nowych metod nauki. Program studiów edukacji spersonalizowanej realizowany już po raz czwarty wykorzystuje doświadczenia Instytutu Dobrej Edukacji oraz doświadczenia PJATK w skutecznym doborze metod edukacyjnych.
Po więcej szczegółów wejdź na stronę organizatorów: Instytutu Dobrej Edukacji i PJATK.
Bądź liderem prawdziwej zmiany na dobre w edukacji. Skorzystaj z bogatego programu studiów podyplomowych o edukacji spersonalizowanej.
* * *
O autorce: | ||
![]() fot. Studio Lipińska |
Katarzyna Hall |
|
Tekst ukazał się pierwotnie na blogu autorki: http://katarzynahall.blogspot.com/ |
0
![]() |
![]() |
![]() |
Redakcja portalu 23 Sierpień 2021
RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
Poznaliśmy laureatów I edycji ogólnopolskiego Konkursu "Pasjonująca lekcja religii"
Redakcja portalu 19 Lipiec 2021
Rusza konkurs "Pasjonująca lekcja religii"
Redakcja portalu 10 Maj 2021
Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana
~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21
Ku reformie szkół średnich - część I
~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14