Imię i nazwisko:
Adres email:

Poleć treść:


Jak będzie wyglądała przyszłość edukacji online

Szymon Konkol, 12 Wrzesień 15 Dodaj komentarz Wyślij Drukuj

Rozwój nowych mediów sprawia, że edukacja wkracza w nowy wymiar. Wiedza zaczęła być ogólnodostępna i przekazywana w łatwo przysfajalnej formie. To duże udogodnienie dla wszystkich którzy dążą do poszerzania swoich horyzontów. Ostatnie lata pokazują, że treści przekazywane w formie wideo zyskują na popularności. Dlatego jedną z ciekawyszych propozycji dzielenia się wiedzą zaproponowała fundacja WikiVid.
 

WikiVid to nowa interaktywna platforma edukacyjna, która właśnie zaczęła działać w Polsce, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. WikiVid został stworzony po to, aby ułatwić internautom wyszukiwanie i przyswajanie specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin nauki. Wiedza przekazywana jest w formie VIDs, czyli filmów. Podstawowym celem WikiVid jest propagowanie szeroko pojętej edukacji. Zatem internauci otrzymali możliwość dzielenia się swoją wiedzą. Obecnie WikiVid liczy ponad 40. kategorii naukowych – wyjaśnia Norbert Oruba, rzecznik prasowy fundacji WikiVid.
 

WikiVid


Na WikiVid można szukać informacji z różnych dziedzin, np. astronomii, historii, czy biologii, ale nie tylko! Można natknąć się również na treści dotyczące sportu czy muzyki. Na platformie znajdują się informacje opracowane przez nasz zespół, ale wszyscy internauci także mogą dzielić się wiedzą. Na WikiVid można szukać i dodawać filmy instruktażowe, np. jak przygotować rybę po grecku, czy jak wykonać perfekcyjny makijaż. Nasi użytkownicy wraz z nami tworzą tę stronę. W związku z tym mogą nagrywać własne materiały a następnie zamieszczać je na platformie w formie VIDs. Dbając o użytkowników stworzyliśmy na platformie “listę życzeń”, która daje internautom możliwość zgłaszania swoich propozycji VIDs oraz kanałów tematycznych. Ponadto uruchomiliśmy aplikację WikiApp, dzięki której platforma działa na urządzeniach mobilnych wyposażonych w system Android.

Co to jest Vid? Jest to nagranie video, w którym zawarta jest wiedza. Dodatkowo każdy ma możliwość tworzenia własnych kanałów tematycznych, w których może skatalogować wszystkie swoje produkcje. Użytkownik może również sam zdecydować, czy chce obejrzeć najświeższe materiały, czy może te najbardziej popularne. Jeśli jakieś nagranie mu się spodoba może dodać je do ulubionych. Dzięki temu w jednym miejscu odnajdzie wszystkie produkcje, które spełniają jego kryteria. VIDs można także udostępniać na portalach społecznościowych. Autorzy VIDs mogą otrzymywać komentarze, oceny oraz dotacje od internautów.

Internauta będzie mógł subskrybować kanał, który go zainteresuje co pozwoli mu być na bieżąco z nowymi materiałami. Ponadto WikiVid daje możliwość selekcji informacji, które docierają do autora VIDs i od autora do użytkownika. Na swoim profilu może ustawić, jakie powiadomienia chce otrzymywać.

Wszyscy użytkownicy WikiVid tworzą społeczność, gdyż platforma daje możliwość nawiązywania nowych znajomości, napisania wiadomości do ulubionego autora, czy zaproszenia go do grona swoich znajomych.

Pomysł wydaje się być ciekawy i ma szansę być kolejnym krokiem prowadzącym do rozwoju e-learningu. Team związany z platformą zapewnia, że dołoży wszelkich starań aby sukcesywnie rozwijać inicjatywę poprzez wprowadzanie nowych funkcji. WikiVid już wkrótce ma szansę zrewolucjonizować obecny obraz edukacji w sieci.

 * * *
 

 
 O autorze:
Szymon Konkol  

Szymon Konkol 

Nauczyciel dyplomowany,  magister pedagogiki, mistrz cukierniczy, wielokrotny laureat wyróżnień branżowych i edukacyjnych, inicjator oraz koordynator projektów edukacji zawodowej, w tym Małej Akademii Mistrzostwa Zawodowego (www.mamz.pl), autor subiektywnego bloga o edukacji EDUfabryka (www.edufabryka.blogspot.com) , współzałozyciel portalu społecznościowego Republika Edukacji (www.republikaedukacji.pl) oraz członek redakcji serwisu wolnej publicystyki edukacyjnej Nowy Model Szkoły (www.nowymodelszkoly.edu.pl). Pracuje jako nauczyciel zawodu w szkołach w województwie śląskim.

 

Aktualna ocena

0

Oceń
Podziel się
KOMENTARZE
Aktualnie brak komentarzy. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię

DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się albo Dodaj komentarz jako gość.

Dodaj komentarz:ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/ 03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/ 03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość 03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej