Imię i nazwisko:
Adres email:

Blogi

Ocena

0

Bogusław Zalcman, 02 Marzec 13, komentarze (0)

Marka Andrzejewskiego (niegrzeczna) walka z wiatrakami

Gdyby nie użyte wyrażenie: „śmierdzące lenie i palanci”, komunikat który wywiesił dr hab. Marek Andrzejewski na Wydziale Studiów Edukacyjnych poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pewnie przeszłoby bez echa. A on sam nie stałby się gwiazdą medialną. 

Ocena

0

Aleksander Lubina, 19 Kwiecień 13, komentarze (0)

O dobrym smaku... w rozumie

John B. Gurdon i Shinya Yamanaka otrzymali w 2012 Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii za odkrycie, że dojrzałe komórki organizmu można cofnąć w rozwoju do etapu komórek macierzystych, które potem mogą być ponownie przekształcane w dowolne komórki organizmu. Z mojej perspektywy zbiega się to w czasie z twierdzeniem Bruce’a Liptona, że każda komórka ma własną pamięć. Organizmy zaś całe (od prostych do bardzo złożonych), powstały dzięki łączeniu się komórek komunikujących się z sobą i „załatwiających wszystkie sprawy po swojemu” - bo są pamiętliwe. Zapamiętują rozwiązania dla siebie korzystne. Nauczyły się odróżniać korzyść od straty – ewolucję, - brzydotę od piękna. 

Ocena

0

Roman Lorens, 24 Kwiecień 13, komentarze (0)

Freelearning.pl nowa platforma edukacyjna

Freelearning.pl to nowa platforma edukacyjna, stworzona z myślą o możliwości bezpłatnej, wygodnej wymiany doświadczeń i wiedzy. Stanowi wirtualną przestrzeń, gdzie wszyscy, pragnący poszerzać swoje horyzonty, mogą czerpać z wiedzy pasjonatów, nauczycieli, wykładowców i profesjonalistów w różnych dziedzin życia.

Ocena

0

Dobromir Dziewulak, 19 Marzec 16, komentarze (0)

Jak być skutecznym nauczycielem nauczycieli?

Szkoły i uniwersytety nie uczą. Nauczyciele są bezradni wobec napastliwych uczniów. Wykładowcy nie potrafią nauczyć studentów myślenia. Do zawodu nauczycielskiego trafia się przez przypadek – to ostatnio najczęściej wygłaszane opinie na temat polskiej oświaty, a zwłaszcza szkolnictwa wyższego. Czy są one uzasadnione? Czy rzeczywiście polskie uniwersytety nie widzą problemu i nie przygotowują lub nie potrafią przygotować młodych ludzi do nauczycielskiego zawodu? A może problemem jest brak w szkolnictwie wyższym nauczycieli, którzy staliby się wzorcem dla przyszłych nauczycieli bo po prostu nikomu nie zależy na nauczaniu gdyż pracownicy akademiccy skupieni są na publikacjach, cytowaniach, badaniach i grantach i nikt ich nie rozlicza z jakości pracy dydaktycznej, gdyż to nie ona daje przepustkę do dalszego zatrudnienia?
 

Ocena

0

Roman Lorens, 11 Wrzesień 13, komentarze (0)

Smętny świat e-podręczników

Kiedy startował projekt  Cyfrowa Szkoła, trudno było znaleźć gazetę lub portal internetowy, który nie pisałby o tym pomyśle. 
Od jakiegoś czasu umilkły jednak wojenne werble i nad projektem zaległa cisza. Ale pierwsza odsłona to już kwestia dni, bo wszak już 30 września poznamy fragmenty e-podręczników do matematyki.  Oto krótki i subiektywny przegląd tego,  co dzisiaj, na 3 tygodnie przed tym historycznym terminem słychać w świecie e-podręczników.

Ocena

0

Grzegorz Pytkowski, 30 Marzec 13, komentarze (0)

3 trendy, które w najbliższych latach zawładną polską edukacją

Internet rozprzestrzenia się z prędkością światła – „rozlewa” się po mapie Polski i dociera do najodleglejszych miejsc. Zmiany następują tak szybko, że polska edukacja nie nadąża z reformami. To, co niedawno wydawało się niemożliwe, dzisiaj jest oczywistą codziennością. Czego zatem możemy spodziewać się za kilka lat? Jak będzie wyglądała polska szkoła roku 2020?
 

Ocena

0

Roman Lorens, 12 Luty 13, komentarze (0)

Top 100 Tools for Learning 2012

W wyniku efektywnego wdrażania e-learningu, pojawiła się konieczność stworzenia dedykowanych narzędzi, które wspomogłyby proces nauczania on-line. Edukacyjnym narzędziem ICT może być każde narzędzie, służące do tworzenia i dostarczania treści nauczania  dla innych, lub narzędzie użyte dla własnego uczenia się.
Poniższe zestawieni narzędzi, to pierwsza trójka z notowania  Top 100 Tools for Learning 2012.

Ocena

0

Wojciech Książek, 23 Sierpień 15, komentarze (0)

Jaka pozycja nauczyciela w polskiej szkole?

Przed nami kolejny rok szkolny. Oprócz uczniów, dla których stworzono szkoły (warto ministerstwu, organom prowadzącym pamiętać o tej "oczywistej oczywistości"), uczyć ich będzie około pół miliona nauczycieli.
 

Strona 1 z 3

1 2 3 Następna >>
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej