Imię i nazwisko:
Adres email:

Blogi

Ocena

0

Roman Lorens, 04 Grudzień 12, komentarze (0)

Lifelong learning - nauka jak dożywocie.

Rozwój nowych technologii powoduje, że nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało nasze życie za kilka czy też kilkanaście lat. W niezwykle trudnej sytuacji znajduje się zatem szkoła, która uczy w oparciu nie tylko o stare modele koncepcji pedagogicznych, ale i bez wyraźnej wizji przyszłości. Tak naprawdę,  dzisiejszy sześciolatek pójdzie do swojej pierwszej pracy w 2029! A zatem szkoła przygotowuje uczniów do życia w świecie którego nie znamy, do wykonywania zawodów które jeszcze nie istnieją czy wreszcie do rozwiązywania problemów o których nie mamy pojęcia.

Ocena

0

Roman Lorens, 06 Grudzień 12, komentarze (1)

Projekt "E-podręcznik" ma już ekspertów

12 listopada 2012 roku Ośrodek Rozwoju Edukacji ogłosił, że poszukuje ekspertów (technologicznego i merytorycznych) do projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego". W zakresie zadań ekspertów znajdować się ma  m.in. współpraca z wybranym partnerem, uczestnictwo w spotkaniach grupy projektowej, dbanie o jakość e-podręczników, czy sporządzanie i zamawianie ekspertyz i analiz.

Ocena

0

Roman Lorens, 18 Grudzień 12, komentarze (0)

Futurologia do tablicy

Ośrodek Rozwoju Edukacji wyłonił czterech partnerów merytorycznych, których zadaniem będzie opracowanie treści e-podręcznika do poszczególnych grup przedmiotów.
 
Partnerem merytoryczny projektu w zakresie edukacji wczesnoszkolnej została Grupa Edukacyjna S. A. - spółka działająca na rynku wydawniczym od 1989 r. i posiada bogatą ofertę wydawniczą, w tym m.in.: podręczniki w zakresie edukacji wczesnoszkolnej oraz inne edukacyjne publikacje specjalistyczne oraz multimedia.
 
O przyszłości edukacji rozmawiam z Panem Piotrem Treszczotko, Prezesem Zarządu Grupy Edukacyjnej S.A.

Ocena

0

Roman Lorens, 11 Styczeń 13, komentarze (0)

Konferencja podsumowująca projekt "e-podręcznik - przyszłość szkoły zaczyna się dziś…".

Dzień bez dyskusji o e-podręcznikach zdaje się być dniem straconym :-)

To była pierwsza myśl, gdy zobaczyłem zaproszenie na konferencję podsumowującą projekt „e-podręcznik - przyszłość szkoły zaczyna się dziś…”.  

Ale jedno małe słowo zmieniło moje nastawienie do tego spotkania: "podsumowująca"

Ocena

0

Roman Lorens, 15 Styczeń 13, komentarze (0)

Kompetencje nauczycieli w cyfrowym świecie

Dyskusja o e-podręcznikach nacechowana jest ogromną dozą domysłów i mglistych przewidywań. Wielu dyskutantów roztacza mniej lub bardziej czarne wizje lub – zapewne dla równowagi – obiecuje świetlaną przyszłość.

Nie znam się osobiście na wróżeniu z fusów, zatem przedstawię garść faktów dotyczących ewaluacji projektu  „e-podręcznik przyszłość zaczyna się dziś…”

Ocena

0

Roman Lorens, 05 Marzec 13, komentarze (0)

„Doskonalenie Kadry KNO”

Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej prowadzi  szkolenia „Doskonalenie Kadry KNO” w ramach projektu Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie.
O projekcie oraz o możliwościach kształcenia na odległość w szkołach zawodowych rozmawiam z Wojciechem Myka, koordynatorem  merytorycznym projektu „Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie”

Ocena

0

Aleksander Lubina, 05 Czerwiec 13, komentarze (0)

Dlaczego doradzam moim uczniom i uczennicom udział w egzaminie DSD1

DSD1 to Deutsches Sprachdiplom 1 – Niemiecki Dyplom Językowy 1 – wieńczący egzamin dla gimnazjalistów, organizowany przez Federalny Urząd Administracyjny Republiki Federalnej Niemiec we współpracy z rządami wszystkich landów RFN (Stała Konferencja Ministrów Oświaty). W konsekwencji DSD1 uznawany jest zarówno przez całą federację jak i wszystkie rządy landów RFN (RFN to państwo federacyjne z autonomiczną polityką oświatową w landach.).

Ocena

0

Aleksander Lubina, 04 Kwiecień 13, komentarze (0)

Początek końca - rzecz o nauczaniu religii

Mam nadzieję, że Papież Franciszek będzie miał wpływ na zjawiska podobne do sekty, a powstałe w strukturach katolicyzmu i które uzupełnia o różne treści i interpretacje Pismo Święte, zniekształcając Je różnymi parabolami, obciążając niezliczonymi wyszukanymi własnymi „przypowieściami” pamięć młodych ludzi, tak że urzeczywistnia się nie tylko groźba oddalenia się od istoty nowego Testamentu, ale także wizja odejścia od Kościoła następnych zastępów młodzieży. Na ten temat czas rozpocząć dyskurs. Zastrzec jednak należy, że rozmowa może być trudna – heretycy są podobni do ideologów nieomylnych. Odrzucają, zniekształcają, przemilczają w mniejszej lub większej części i prawdy wiary i argumenty. No i grożą schizmą...

Strona 1 z 27

1 2 3 4 5 6 7 ... Następna >>
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej