Imię i nazwisko:
Adres email:

Blogi

Ocena

0

Roman Lorens, 22 Styczeń 13, komentarze (0)

Uczeń w świecie e-podręczników

W ramach projektu „e-podręcznik – przyszłość szkoły zaczyna się dziś…” ewaluacji poddano nie tylko nauczycieli i dyrektorów, ale również uczniów.

I jest to niezwykle istotne, bowiem po raz pierwszy możemy poznać zdanie końcowego użytkownika e-podręcznika. Zdanie jest tym bardziej cenne, że do tej pory uczniowie byli całkowicie pomijani we wszelkiego rodzaju badaniach ankietowych.

Ocena

0

Roman Lorens, 05 Marzec 13, komentarze (0)

„Doskonalenie Kadry KNO”

Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej prowadzi  szkolenia „Doskonalenie Kadry KNO” w ramach projektu Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie.
O projekcie oraz o możliwościach kształcenia na odległość w szkołach zawodowych rozmawiam z Wojciechem Myka, koordynatorem  merytorycznym projektu „Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie”

Ocena

0

Aleksander Lubina, 05 Czerwiec 13, komentarze (0)

Dlaczego doradzam moim uczniom i uczennicom udział w egzaminie DSD1

DSD1 to Deutsches Sprachdiplom 1 – Niemiecki Dyplom Językowy 1 – wieńczący egzamin dla gimnazjalistów, organizowany przez Federalny Urząd Administracyjny Republiki Federalnej Niemiec we współpracy z rządami wszystkich landów RFN (Stała Konferencja Ministrów Oświaty). W konsekwencji DSD1 uznawany jest zarówno przez całą federację jak i wszystkie rządy landów RFN (RFN to państwo federacyjne z autonomiczną polityką oświatową w landach.).

Ocena

0

Roman Lorens, 20 Listopad 12, komentarze (0)

Dlaczego jest źle skoro jest tak dobrze?

Najwyższa Izba kontroli opublikowała raport „Nadzór pedagogiczny sprawowany przez kuratorów oświaty i dyrektorów szkół publicznych"

Główną tezą raportu jest konstatacja, że nadzór pedagogiczny sprawowany przez skontrolowanych kuratorów oświaty i dyrektorów szkół publicznych nie jest dostatecznie sprawny i efektywny. NIK zauważa również, że wdrożenie w 2009 r. nowych zasad nadzoru pedagogicznego nie zostało właściwie przygotowane, a w badanym okresie w niewystarczającym stopniu wykorzystywane były poszczególne formy nadzoru. W konsekwencji, zdaniem autorów raportu uzyskane efekty kształcenia w części szkół obniżyły się.

Raport wywołał medialną burzę, która zupełnie bez echa przeszła nad szkołami…..

Ocena

0

Roman Lorens, 05 Luty 13, komentarze (0)

Poradnik dla projektujących kursy e-learningowe

Przed nauczycielami są dzisiaj ogromne możliwości dokształcania się. Liczba szkoleń w których mogą wziąć udział jest zaiste ogromna. Jednakże w niewielu powstają wartościowe materiały z których mogą korzystać nie tylko uczestnicy projektu.

Ocena

0

Jerzy Lackowski, 14 Sierpień 13, komentarze (0)

Matura '2015 - kolejny żart MEN z wymagań

Cztery miesiące temu wreszcie pojawiło się znowelizowane rozporządzenie MEN zawierające m.in. zasady przeprowadzania matury w roku 2015 (rozp. z 25 kwietnia 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ... przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych). Będzie to egzamin dla pierwszego rocznika uczniów liceów ogólnokształcących, którzy uczą się w szkołach ponadpodstawowych od 1 września 2012 r., zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego, czyli przystąpią do niego absolwenci, zdeformowanych przez pomysły duetu Hall – Szumilas liceów ogólnokształcących.

Ocena

0

Szymon Konkol, 02 Październik 13, komentarze (0)

Toksyczna szkoła i niechciani uczniowie

Naukę w szkole specjalnej podejmują uczniowie posiadający orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej ze względu na stwierdzoną niepełnosprawność. Nauka po specjalnej szkole podstawowej jest kontynuowana w specjalnym gimnazjum. Dalej młodzież zazwyczaj uczęszcza do zasadniczych szkół zawodowych - specjalnych. Po ukończeniu edukacji zawodowej uczniowie ci stają do egzaminów zawodowych i... Zazwyczaj w tym miejscu kończy się ich zawodowa kariera.

Ocena

0

Aleksander Lubina, 21 Styczeń 14, komentarze (0)

Neuroniada

Profesor Manfred Spitzer robi swoje – prowadzi badania naukowe, popularyzuje ich wyniki i kształci ludzi do życia w zgodzie z wynikami tych badań. Dokładnie można o tym przeczytać na stronie jego centrum w Ulm (RFN). Ale profesor Manfred Spitzer wsadził też kij w mrowisko, a właściwie w żmijowisko.

Strona 1 z 9

1 2 3 4 5 6 7 Następna >>
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej