Blogi
Ocena
0
Praca domowa czyli pochwała głupoty?
Co mam zrobić kiedy moje dziecko nie chce odrabiać prac domowych? Jak to co? Bronić!
To naprawdę częste pytanie i czuję czasami spoczywającą na was presję, że powinniście coś z tym zrobić. Przecież wasze dziecko nie może chodzić do szkoły z nieodrobionymi lekcjami, pani wezwie na dywanik, będzie uwaga w dzienniczku, jedynka w zeszycie i tym podobne plagi egip....przepraszam, środki do wytworzenia przymusu pośredniego na dziecku – pośredniego, bo za pomocą rodzica.
Ocena
0
Obróbka lękiem, czyli unschooling po polsku
W ciągu ostatnich miesięcy często bywam w piwnicy. Sukcesywnie opróżniam kartony, wyjmuję z nich książki i przenoszę na trzecie piętro. Zawirowania życiowe sprawiły, że wiele spośród nich biorę do ręki po raz pierwszy od dziesięciu lat. Oprócz waloru sentymentalnego, opróżnianie piwnicy ma i tę zaletę, że natrafiam czasem na ciekawe, mocno przykurzone, archeologiczne znaleziska, do których – jak pamiętam – nie miałem niegdyś dość serca i cierpliwości. Należy do nich praca Krzysztofa Kicińskiego "Wizje szkoły w społeczeństwie posttotalitarnym". Rzecz została wydana w 1993 roku, zaś podstawę zawartych w niej rozważań o kierunkach zmian polskiej szkoły stanowią wywiady prowadzone w środowisku nauczycielskim u zarania transformacji, w roku 1991 (warto nadmienić, że Kiciński kontynuował w ten sposób swe badania sprzed roku 1989).
Ocena
0
Czy MEN zdradziło część swoich wyborców-rodziców?
Flexischooling - (ang. edukacja elastyczna) to jeden z modeli edukacji alternatywnej, spersonalizowanej, która bazuje na uczeniu się i kształceniu dzieci przez rodziców zgodnie z preferowanymi przez nich wartościami oraz z uwzględnieniem narodowego curriculum (podstawy programowej kształcenia ogólnego). W innym znaczeniu jest to ruch społeczny rodziców, zwolenników edukacji domowej dzieci, a więc organizujących proces uczenia się w środowisku domowym, jak i ruch szkół aktywnie wspieranych przez środowisko lokalne.
Ocena
0
Reforma czy transformacja??
Dzisiaj chciałbym przybliżyć Wam pewną postać, o której istnieniu dowiedziałam się parę dni temu, a która myślę, że dzięki swojemu, jakże innemu, doświadczeniu edukacyjnemu, jest ważnym głosem w sprawie toczących się dyskusji na temat systemu edukacji, szkolnictwa, nauki.
Ocena
0
Uczeń w świecie e-podręczników
I jest to niezwykle istotne, bowiem po raz pierwszy możemy poznać zdanie końcowego użytkownika e-podręcznika. Zdanie jest tym bardziej cenne, że do tej pory uczniowie byli całkowicie pomijani we wszelkiego rodzaju badaniach ankietowych.
Ocena
0
Edukacja domowa dla sześciolatków
Ocena
0
Za wolność naszą i waszą
Zmiany wywołane cyfrowym ułatwieniem łączności, są zarówno szansą dla łacińskiej wolności jak i groźbą dla totalitarnego zniewolenia. Obszarem kulturowej wojny będzie ustrój powszechnego szkolnictwa.
Ocena
0
Konferencja podsumowująca projekt "e-podręcznik - przyszłość szkoły zaczyna się dziś…".
To była pierwsza myśl, gdy zobaczyłem zaproszenie na konferencję podsumowującą projekt „e-podręcznik - przyszłość szkoły zaczyna się dziś…”.
Ale jedno małe słowo zmieniło moje nastawienie do tego spotkania: "podsumowująca"!
Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji
Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022
Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"
Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022
Redakcja portalu 23 Sierpień 2021
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci
Redakcja portalu 12 Sierpień 2021
Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana
~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21
Ku reformie szkół średnich - część I
~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14