Imię i nazwisko:
Adres email:

Blogi

Ocena

0

Szymon Konkol, 02 Grudzień 13, komentarze (0)

Dżinsowa rewolucja i inne przypadki

Tak łatwo zapominamy... tak łatwo przyzwyczajamy się do tu i teraz.

Pamiętam jak dawno temu butnie paradowałem w znoszonej ramonesce z wpiętym w klapę opornikiem. Wówczas coś to znaczyło, coś zmieniało, coś zwiastowało. Wówczas takich jak ja było wielu, młodych, gniewnych buntowników. Mieliśmy marzenia o otwartych granicach, demokracji, wolności. Nazywano nas wówczas chuliganami, anty społecznym elementem... wyrzucano nas ze szkół, niedopuszczalno do egzaminów i masowo wywożono milicyjnymi furgonetkami z zadymionych kawiarni, które zwykliśmy oblegać snując rewolucyjne spiski.

 

Ocena

0

Aleksandra Podsiadły, 17 Kwiecień 12, komentarze (0)

Koncentracja - jak krok po kroku nauczyć dziecko poprawnego funkcjonowania podczas nauki i pracy

Powszechnie mówi się, że co drugie dziecko ma problem z koncentracją i skupieniem uwagi na dłuższy okres czasu. Przeładowane klasy i nieporadność nauczycieli klasyfikują ruchliwe i ciekawe świata dzieci jako niegrzeczne i agresywne, a tak niedokładnie i błędnie stawiana diagnoza powoduje spięcia między wszystkimi stronami konfliktu. Rodzicu – dowiedz się, jak jest naprawdę.

Ocena

0

Aleksandra Podsiadły, 03 Listopad 13, komentarze (0)

Hejting - przestępstwo, trend czy sposób na dobry biznes?

Wystarczy wejść do internetu, by przekonać się, że anonimowość w sieci nie sprzyja rozwojowi kultury osobistej oraz poszanowaniu cudzej godności. Hejterstwo staje się zjawiskiem równie groźnym jak cyberbulling. Niemal każdy właściciel bloga, kanału na YouTubie czy konta na Facebooku zderzył się z agresywną nienawiścią. Skąd się wziął hejting? Czy z hejterem da się wygrać? Czy można na tym zarobić?

Ocena

0

Aleksandra Podsiadły, 19 Kwiecień 12, komentarze (0)

Sowa czy skowronek? Dwa rodzaje funkcjonowania dziecka, o których musisz wiedzieć

O sowach i skowronkach słyszał każdy dorosły i każdy w indywidualnej mierze utożsamia się z jedną bądź drugą opcją. Ale co zrobić z dziesięciolatkiem, który zabiera się za lekcje po 21:00, a rano nie sposób go dobudzić? Pozwolić dzieciom pracować w ich własnym trybie, czy może wpajać na siłę własny schemat?

Ocena

0

Roman Lorens, 18 Grudzień 12, komentarze (0)

Futurologia do tablicy

Ośrodek Rozwoju Edukacji wyłonił czterech partnerów merytorycznych, których zadaniem będzie opracowanie treści e-podręcznika do poszczególnych grup przedmiotów.
 
Partnerem merytoryczny projektu w zakresie edukacji wczesnoszkolnej została Grupa Edukacyjna S. A. - spółka działająca na rynku wydawniczym od 1989 r. i posiada bogatą ofertę wydawniczą, w tym m.in.: podręczniki w zakresie edukacji wczesnoszkolnej oraz inne edukacyjne publikacje specjalistyczne oraz multimedia.
 
O przyszłości edukacji rozmawiam z Panem Piotrem Treszczotko, Prezesem Zarządu Grupy Edukacyjnej S.A.

Ocena

0

Roman Lorens, 15 Styczeń 14, komentarze (0)

Dobrze obiecać, to lepiej jak dać

Politycy bardzo często składają obietnice i chyba wszyscy się już przyzwyczailiśmy, że bardzo szybko o ich spełnieniu zapominają. Ciekaw jestem zatem, co stanie się z kolejną obietnicą złożoną przez Pana Premia Tuska. Tym razem – jeśli wierzyć słowom Premiera – uczniowie klas pierwszych otrzymają darmowe podręczniki.

Ocena

0

Karolina Krzysik, 17 Marzec 12, komentarze (0)

Nie bądź lewy! - Co rodzic powinien wiedzieć o leworęczności u dzieci.

Czy jesteś jednym z tych rodziców, którzy niepokoją się, gdy tylko zauważą, że jego dziecko sięga po przedmioty lewą ręką, że posługuje się lewą ręką przy jedzeniu, rysowaniu, czesaniu się? A może pamiętasz zamierzchłe czasy, gdy sam byłeś przedszkolakiem, któremu nauczyciele przekładali kredkę z lewej do prawej dłoni, próbując na siłę uczynić cię praworęcznym? Jeśli tak jest, to nie martw się – leworęczność to nie zaburzenie ani choroba, a czasy przymusowej praworęczności i związanego z tym stresu już dawno minęły. Leworęczność jest normalna.

Ocena

0

Anna Stokowska, 27 Listopad 14, komentarze (0)

Jesteś dziewczynką z dobrymi ocenami z polskiego i matematyki z dużego miasta? Poradzisz sobie z komputerem. Czyli słów kilka o wynikach badania ICILS.

Instytut Badań Edukacyjnych ogłosił właśnie wyniki raportu ICILS 2013 (International Computer and Information Literacy Study) opracowanego na podstawie badań prowadzonych równolegle w 20 krajach. Raport zaprezentowany przez IBE jest bardzo ciekawym i potrzebnym do konstruowania polityk edukacyjnych wkładem do debaty publicznej na temat kompetencji informacyjnych polskich uczniów. Nie bagatelizowałabym jego wyników tylko dlatego, że badanie odbywało się na komputerach stacjonarnych i skupiłabym się raczej na wyciągnięciu wniosków z tego, co koreluje z poziomem badanych kompetencji.
 

Strona 1 z 9

1 2 3 4 5 6 7 Następna >>
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej