Imię i nazwisko:
Adres email:

Blogi

Ocena

0

Aleksandra Podsiadły, 12 Czerwiec 13, komentarze (0)

Gra miejska w szkole krok po kroku - scenariusz kreatywnej, nowoczesnej lekcji bez korzystania z tablicy interaktywnej i komputera

Postęp technologiczny od dłuższego czasu popycha nauczycieli – według lub wbrew ich woli – do sięgania po innowacyjne metody nauczania. Jednak nie każda szkoła wyposażona jest w tablicę interaktywną, stałe łącze lub po prostu praktyczną wiedzę merytoryczną. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba dysponować zasobem najnowszych generacji sprzętu, żeby zorganizować ekscytującą, kreatywną i efektywną lekcję, którą uczniowie zapamiętają na długi czas. 

Ocena

0

Danuta Adamczewska-Królikowska, 24 Listopad 13, komentarze (0)

Standaryzacja, unifikacja, normy, wzorce i algorytmy działań - w efekcie nikomu nieprzydatny formalizm

Z tą tendencją spotykamy się niemal na każdym kroku. Gdziekolwiek byśmy się obrócili – otacza nas stos przeróżnych dokumentów, przepisów postępowania. Ktokolwiek wdrażał jakąś procedurę ma w pamięci zapisy szczegółowych działań, których spełnienia i koniecznie opisu oczekuje się od wykonawcy, a on sam więcej czasu, uwagi i zaangażowania musiałby poświęcić na wypisywanie tych bzdur, niż faktyczną dbałość o powodzenie całości.

Ocena

0

Roman Lorens, 18 Grudzień 12, komentarze (0)

Futurologia do tablicy

Ośrodek Rozwoju Edukacji wyłonił czterech partnerów merytorycznych, których zadaniem będzie opracowanie treści e-podręcznika do poszczególnych grup przedmiotów.
 
Partnerem merytoryczny projektu w zakresie edukacji wczesnoszkolnej została Grupa Edukacyjna S. A. - spółka działająca na rynku wydawniczym od 1989 r. i posiada bogatą ofertę wydawniczą, w tym m.in.: podręczniki w zakresie edukacji wczesnoszkolnej oraz inne edukacyjne publikacje specjalistyczne oraz multimedia.
 
O przyszłości edukacji rozmawiam z Panem Piotrem Treszczotko, Prezesem Zarządu Grupy Edukacyjnej S.A.

Ocena

0

Jarosław Bloch, 12 Grudzień 14, komentarze (4)

Pani ministra poucza i szczuje

Dziwna sprawa z tą Panią Kluzik-Rostkowską... Najpierw ustala kalendarz roku szkolnego tak, by przerwa świąteczna była taka długa, a po pół roku zauważa, że przecież ktoś będzie musiał zająć się dziećmi, bo rodzice mają tylko 26 dni urlopu... Wspomnieć warto też, że to nie nauczyciele a politycy (w tym Pani Ministra, gdy jeszcze ministrą nie była) ustalili, że 6.I. mamy kolejne święto, co skłoniło Polaków różnych zawodów do kombinowania, by sobie wolne przedłużyć... O co więc chodzi? Jakiś brak konsekwencji w myśli i w mowie? Rozchwianie emocjonalne? Musiałby się wypowiedzieć specjalista...
 

Ocena

0

Witold Kołodziejczyk, 07 Styczeń 15, komentarze (0)

Czy szkole grozi wykluczenie?

Jak będzie wyglądała edukacja przyszłości? Będzie taka, jaką wymyślimy, jaką wizję przyjmiemy za ważną dla narodu, społeczeństwa, kraju i jego modernizacji. Będzie zależała od tego, czy jej tworzenie oddamy wyłącznie w ręce biznesu, który ma swoje cele, czy wysłuchamy również naukowców i ekspertów związanych z edukacją? Czasu na podjęcie decyzji jest z każdym dniem coraz mniej.
 

Ocena

0

Aleksandra Podsiadły, 13 Kwiecień 12, komentarze (0)

Szkolne stereotypy - prawdy i mity!

Stereotypy są nieodłącznym elementem figurującym w każdej kulturze świata i dotykają każdej dziedziny naszego życia – w tym także edukacji. Dzięki nim łatwiej przychodzi nam ocena innych osób, w opaciu o nie można wypracować bądź wynegocjować adekwatne postawy. Pełnią również funkcje destruktywne – o najważniejszych szkolnych stereotypach i ich konsekwencjach w poniższym artykule. 

Ocena

0

Roman Lorens, 15 Styczeń 14, komentarze (0)

Dobrze obiecać, to lepiej jak dać

Politycy bardzo często składają obietnice i chyba wszyscy się już przyzwyczailiśmy, że bardzo szybko o ich spełnieniu zapominają. Ciekaw jestem zatem, co stanie się z kolejną obietnicą złożoną przez Pana Premia Tuska. Tym razem – jeśli wierzyć słowom Premiera – uczniowie klas pierwszych otrzymają darmowe podręczniki.

Ocena

0

Aleksander Lubina, 25 Luty 14, komentarze (0)

Na noże: Warchoły

Tym przyczynkiem chcę dodać odwagi nauczycielom spotykającym się na co dzień z warchołami bezkarnie szarogęszącymi się w szkołach. Ośmieliła mnie rozmowa księdza Jacka Stryczka Wiosny w programie drugim Polskiego Radia dnia 21 lutego 2014, gdzie mówił on dobitnie o naciskach wywieranych na szkoły przez roszczeniowych, nuworyszowskich rodziców rozumiejących demokrację jako możliwość gadania głupot, oczerniania nauczycieli i wywierania złego wpływu na dzieci własne oraz cudze.

Strona 1 z 38

1 2 3 4 5 6 7 ... Następna >>
REKLAMA
SPOŁECZNOŚĆ
KATEGORIE
NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Warszawska Liga Debatancka dla Szkół Podstawowych - trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

Trwa II. edycja konkursu "Pasjonująca lekcja religii"

Redakcja portalu 29 Czerwiec 2022

#UOKiKtestuje - tornistry

Redakcja portalu 23 Sierpień 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021

RPO krytycznie o rządowym projekcie odpowiedzialności karnej dyrektorów szkół i placówek dla dzieci

Redakcja portalu 12 Sierpień 2021


OSTATNIE KOMENTARZE

Wychowanie w szkole, czyli naprawdę dobra zmiana

~ Staszek(Gość) z: http://www.parental.pl/
03 Listopad 2016, 13:21

Ku reformie szkół średnich - część I

~ Blanka(Gość) z: http://www.kwadransakademicki.pl/
03 Listopad 2016, 13:18

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:15

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

~ Gość
03 Listopad 2016, 13:14

Presja rodziców na dzieci - Wykład Margret Rasfeld

03 Listopad 2016, 13:09


Powrót do góry
logo_unii_europejskiej